Studia informatyczne - zalety i wady kierunku

Większość młodych osób pomyśli, że opłaciłoby im się udanie się na studia informatyczne warszawa. Uchodzą one za jeden z tych bardziej „renomowanych” kierunków. Według teoretycznych założeń po ich ukończeniu nikt nie powinien mieć większych problemów ze znalezieniem pracy i to nie byle jakiej pracy, ale tej dobrze płatnej, satysfakcjonującej i dającej duże szanse awansu bądź dalszego rozwoju. Nie można jednak powiedzieć, że jest to kierunek studiów bez żadnych wad. Kształcący się na nim uczniowie żartują sobie, że jedynym jego minusem jest negatywny wpływ na ich wzrok, ale oczywiście to tylko jedna strona medalu. Co takiego wpływa zatem na atrakcyjność tego kierunku studiów, a co może do niego zniechęcać?

Jedną z niewątpliwych zalet studiów informatycznych jest to, że po ich ukończeniu absolwenci sami wybierają odpowiadający im tryb pracy. Mogą albo uzyskać normalne zatrudnienie w jednej z korporacji czy firm, albo zdecydować się na założenie własnej działalności gospodarczej, albo pracować… w całości zdalnie. Ta trzecia opcja jest zdecydowanie najbardziej kusząca. Informatycy są na tyle rozchwytywani, że dyrektorzy i właściciele niektórych firm wręcz idą im na rękę. Wiedzą, że posada, na której możliwa będzie przynajmniej częściowa praca zdalna, skusi większą ilość potencjalnych kandydatów i im samym da większe pole do wyboru, pozwalając na znalezienie tego jednego idealnego pracownika. Informatyk dobrze poradzi sobie też w prowadzeniu własnego biznesu. Nie musi to być nawet jakaś specjalnie duża firma. Nawet jednoosobową działalność gospodarczą da się w tai sposób rozkręcić, by przynosiła ona niemalże same korzyści i to przy minimalnym wysiłku.

Nie da się też ukryć, że studia informatyczne są szansą na osiągnięcie stabilnej sytuacji zawodowej i usprawnienia swojego domowego budżetu. Zarobki wszystkich pracowników związanych z branżą IT są jednymi z lepszych, jakie w Polsce można w ogóle uzyskać. Jeszcze do niedawna za najwyżej opłacanych pracowników uchodzili prawnicy, adwokaci oraz architekci. Zmiany odgrywające się w tej chwili na świecie sprawiły jednak, że w czołówce najlepiej zarabiających osób w Polsce znajdują się na ten moment właśnie informatycy. Zarabiają po prostu nieźle, a czasem nawet bardzo dobrze. Większość swoich zadań mogą wykonywać zdalnie, czyli bezpośrednio ze swoich domów, uzyskując tutaj spory komfort życia i oszczędzając wolny czas. Oczywiście w niektórych firmach takie rozwiązanie jest nie do pomyślenia, ale wykształcony informatyk ma ten komfort, że sam może zdecydować o tym, gdzie chce się zatrudnić. Jeżeli jest naprawdę dobry w tym, czym się zajmuje, na pewno będzie rozchwytywany i każdy będzie chciał go mieć w swojej ekipie.

Studia informatyczne warszawa mają jednak ten jeden minus, że są kierunkiem trudnym i wymagającym – kierowanym do osób ambitnych, przygotowanych na codzienne przesiadywanie przy komputerze. Nie da się przez nie przejść w sposób łatwy i przyjemny. Nawet najbardziej utalentowane osoby nieraz mają spore trudności ze zdaniem poszczególnych egzaminów.

www.batfinanse.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here