środki na uspokojenie

Środki uspokajające dla niemowląt to podstawowe środki uspokajające wykorzystywane u dorosłych, a w dobrze przeliczonej do wagi ciała dziecka, mniejszej liczby. Z względu działań niepożądanych, wybrane spośród nich przeciwwskazane są poniżej 2. roku życia. Środki uspokajające u dzieci wykorzystywane są przy nerwicy przeróżnego źródła, zaburzeniach snu czy nadpobudliwości psychoruchowej. Szczególnie zalecane są jednakże ziołowe środki uspokajające. Syrop i mieszanka to dwie najpopularniejsze formy środków uspokajających dla dzieci.

Jakie są etiologie schorzeń lękowych?

W wiązaniu się zaburzeń lękowych mają wkład elementy biologiczne (zaburzenia stabilności neuroprzekaźników w mózgu, zaburzenia budowy anatomicznej mózgu) i genetyczne (większe niebezpieczeństwo zapadnięcia, gdy członkowie rodziny także zapadają na zaburzenia lękowe), na których działanie opiera się nacisk elementów społecznych. Należą do nich pomiędzy inymi:
– zaburzenia lękowe u opiekunów – dziecko „rozwija” się z nich lękowego podejścia do otoczenia i metodzie radzenia sobie z kłopotami podpartych na zapobieganiu, nabiera poczucia, że jest bezsilne względem napotykanych przeszkód,
– styl wychowania – nadopiekuńczość, zbytnia krytyka lub zbytnie sprawdzanie dziecka,
– brak poczucia bezpieczeństwa w zależności z opiekunami – na przykład gdy opiekunowie wykorzystują przemoc, zaniedbują dziecko, nie udzielają oparcia w kryzysowych sprawach,
– poczucie wyeliminowania lub agresji ze strony rówieśników,
– kolejne traumatyczne przeżycia – na przykład: strata opiekuna, wypadek, przypadłość, nadużycie ruchowe.

środki na uspokojenie dla dzieci - czy skuteczne
Bardzo powszechnie elementem wywołującym objawy zaburzeń lękowych są zmiany w życiu dziecka: wyjście do przedszkola, zaczęcie edukacji w szkole, zmiana grupy lub szkoły, przeprowadzka do innej miejscowości, pobyt w szpitalu. Dotyczy to zwłaszcza lęku separacyjnego, lęku publicznego i mutyzmu wybiórczego.

Jakie wykorzystywać środki uspokajające u dzieci?

Część dostępnych środków uspokajających może mieć negatywny wpływ na system, gdy stosowane są u dziecka. Jedne z nich są jednakże dopuszczane u dzieci, natomiast tylko z zapisu i pod nadzorem lekarza. Gdy u dzieci występuje zbytnia pobudliwość psychomotoryczna, stany lękowe, szczególnie pojawiające się podczas wypoczynku, wtedy można zastosować środki uspokajające z hydroksyzyną. Jest toż sposób, jaki prócz działania kojącego i nasennego, wykazuje cechy znieczulające, przeciwlękowe, oraz także małe funkcjonowanie przeciwdrgawkowe. Środek tenże zalecany jest jednocześnie w nerwicach u dzieci przeróżnego źródła, jak te w bólach głowy pochodzących ze włączenia organizmu wegetatywnego. Ilość środku wybierana jest bezpośrednio, natomiast można przyjąć pewien sposób jej porcjowania. Innym środkiem wykorzystywanym u dzieci o wartościach uspokajających może być prometazyna. Jest to dobry neuroleptyk o działaniu łagodzącym, przeciwuczuleniowym, przeciwalergicznym i przeciwwymiotnym. Nie można go jednakże wprowadzać u dzieci poniżej 2. roku życia. W nadpobudliwości u dzieci od 2. do 12. roku życia wykorzystywana jest w liczby jednorazowej 0,5-1 mg/kg mc. (kilogram masy ciała dziecka).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here