Śniadanie mistrzów - czy pyszne płatki śniadaniowe to dobry pomysł?

Śniadanie to zdaniem wielu najważniejszy posiłek dnia i ja przychylam się do tego stwierdzenia. Zawsze chcę jednak by moje śniadanie było nie tylko pełnowartościowe, ale też smaczne i przede wszystkim by jadło się je z lekkością. Nie przepadam bowiem za zapychaniem się kalorycznymi i tłustymi rzeczami niedługo po przebudzeniu. Z tego względu zdecydowanie preferuję płatki śniadaniowe z mlekiem – dlaczego także dla Ciebie będzie to dobre rozwiązanie?

Szybkość przygotowania

Poranny posiłek często spożywam w pośpiechu, bowiem jak każdy lubię dłużej pospać, a obowiązki wzywają, zatem nie pozostaje wiele czasu na przygotowanie śniadania. Płatki to zatem doskonałe rozwiązanie, bowiem wystarczy wsypać je do miski i zalać mlekiem, po czym można się już rozkoszować pysznym i pożywnym posiłkiem. Właściwie jedyną kwestią poza doborem płatków pozostaje to czy podgrzewać mleko, czy też stosować zimne. Można na ten temat długo debatować, bowiem oba warianty mają swoich zagorzałych entuzjastów i obrońców, lecz ja stosuję pewien kompromis, decydując się na poszczególnie rozwiązania zależnie od danego dnia. Czasem, gdy mam ochotę zjeść z rana coś ciepłego, wybieram podgrzanie mleka, co szczególnie sprawdza się w okresie jesienno-zimowym, gdy wychodzi się potem na niskie temperatury i dobrze jest być wewnętrznie rozgrzanym. Latem skłaniam się z kolei ku szybszemu wariantowi zalania płatków mlekiem prosto z kartonu, dzięki czemu otrzymuję z rana ciekawy, ożywczy posiłek.

Wartości odżywcze

Warto pamiętać, że płatki to nie tylko szybki i pyszny sposób na śniadanie, ale też źródło cennych składników, które wspierają funkcjonowanie naszego organizmu przez cały dzień. A taki właśnie powinien być poranny posiłek – ma nam dać energię i wspomóc działanie przez całą dobę. Posiadają one w sobie błonnik, który jednocześnie przyspiesza przemianę materii, ale też powoduje poczucie sytości, zatem szybko się najadamy i nie musimy zjadać ogromnych porcji, co zarówno mi, jak i pewnie wielu z Was bardzo odpowiada w kontekście wczesnej pory dnia. Są także źródłem wielu witamin z grup A, B, D czy E, który wpływają na kondycję naszego ciała (także kości i skóry), wspierają aktywną pracę mózgu i pomagają w wyzwoleniu energii. Dzięki temu pozbędziemy się uczucia, że nic nam się nie chce, które często towarzyszy porankom, zwłaszcza, gdy nie do końca się wyspaliśmy. Wreszcie w płatkach znajdziemy także kwas foliowy, który pomaga w procesach podziału komórek i wspiera układ krwionośny oraz wpływa na zachowanie prawidłowego składu krwi. Tym samym płatki śniadaniowe to sprawdzony sposób by już w pierwszym posiłku zawrzeć pokaźną dawkę wielu składników odżywczych, których potrzebujemy każdego dnia.

Różne warianty smakowe

Nieskrywanym atutem płatków jest także ogromna różnorodność odnośnie doboru smaku. Z tego także względu jest to świetny wybór na przekonanie dzieci do śniadania, co często jest bardzo problematyczne. Z doświadczenia podpowiem jednak, że pyszne płatki smakują nie tylko najmłodszym, a mogą też posłużyć jako fajna przekąska podczas oglądania ulubionego filmu czy serialu. Płatki urozmaicone są z reguły słodkimi dodatkami, lecz wariantów jest naprawdę wiele, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo cenię klasykę, dlatego dobrym rozwiązaniem są dla mnie pełnowartościowe płatki kukurydziano-owsiane, które świetnie nadają się nie tylko do mleka, ale też muesli czy jogurtu. Podobnie jak wiele osób uwielbiam także dodatek cynamonu, a można odnaleźć płatki w wariancie cynamonowym. Niezwykłą popularnością cieszą się także płatki czekoladowe, które można stosować również jako zdrowszą alternatywę dla podjadanych wieczorem słodyczy. Prym wiodą tutaj u mnie płatki inspirowane wybornym smakiem ciastek Oreo.

Płatki śniadaniowe stanowią prosty sposób na zdrowe i pożywne śniadanie, które dostarczy nam wiele wartościowych elementów odżywczych, potrzebnych na pełen wrażeń i owocny dzień. Jednocześnie gwarantują wiele walorów smakowych, zatem polecam je zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here