Sklep medyczny (także sklep rehabilitacyjny) oferuje szeroki wybór schodołazów, które można i warto kupić go dla osób niepełnosprawnych, ale też starszych i chwilowo unieruchomionych. Taki schodołaz ułatwi im samodzielne funkcjonowanie oraz skutecznie odciąży opiekuna.

Wózek inwalidzki jest ciężki sam w sobie, a do tego dochodzi jeszcze waga osoby niepełnosprawnej – trudno się dziwić, że praca opiekuna osoby niepełnosprawnej jest trudna, skoro polega m.in. na tym, że kilka razy dziennie musi nosić po schodach nie tylko wózek inwalidzki, ale również osobę chorą. W związku z tym dobrym rozwiązaniem jest zakup schodołazu. Ten transporter schodowy dostępny jest w dwóch wersjach jako transporter kroczący i schodołaz gąsienicowy, dzięki czemu każdy może wybrać najlepszy dla siebie.

Schodołaz to idealny sprzęt medyczny dla osoby niepełnosprawnej

Schodołaz jest wskazany dla osoby niepełnosprawnej, a także dla każdej osoby chorej, która ma problemy z kończynami dolnymi oraz dla osób starszych. Dzięki temu osoby te nie muszą liczyć na pomoc kogoś innego, zazwyczaj opiekuna, ale mogą sami pokonywać przeszkody architektoniczne takie jak schody. Obecnie buduje się różnorodne schody, np. strome, wąskie albo zakręcane, a takie schodołazy sprawdzają się niezależnie od ich rodzaju. Wykorzystując go, nie trzeba korzystać z żadnych podnośników ani nie jest potrzebny podjazd.

Czemu schodołaz to pomoc również dla opiekuna?

Schodołaz to idealny sprzęt nie tylko dla osób, które mają problemy z kończynami dolnymi, ale również dla ich opiekunów. Dzięki temu opiekunowie nie muszą dźwigać wózka inwalidzkiego ani osoby chorej, a to pozwala zadbać również o swoje zdrowie. Opiekun, który będzie często nosił chorego, może w znacznym stopniu obciążać swój kręgosłup i w pewnym momencie doprowadzić do jego uszkodzenia. A przecież w pomocy nie o to chodzi, aby ciągle dźwigać i narażać swoje zdrowie. Dlatego warto zastanowić się nad schodołazem, który może pomóc nie tylko choremu, ale również opiekunowi. Poza tym schodołazy można wykorzystywać nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz, dlatego opiekun w dużym stopniu zadba o swoje zdrowie. Dzięki schodołazowi każdy dzień będzie łatwiejszy, a do tego nie trzeba będzie się nadwyrężać. W związku z tym to najlepsze rozwiązanie, które pozwala skutecznie opiekować się osobą niepełnosprawną – pomoże w każdej sytuacji, gdyż łatwo go złożyć i zamontować.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here