Jako konsumenci wiemy, że zmieniają się nasze potrzeby względem rozwoju technologii. Być może wyda się to zaskakujące, ale potrzeby naszych pociech również za tym trendem podążają.
Nawet, jeśli Twoje dziecko nie ogląda telewizji, z różnych stron docierają do niego sygnały o bogatej ofercie sklepów z zabawkami. Czasami warto rozważyć sprezentowanie swojemu dziecku nowoczesnej zabawki. Dlaczego?

Zabawki interaktywne – co dobrego dają Twojemu dziecku?

Zabawki interaktywne – z tym pojęciem rodzice spotykają się często. Czy wiemy jednak co się pod nim kryje? Otóż, zabawka interaktywna to nie tylko pełen zróżnicowanych bodźców gadżet, wzbogacony o dźwięki i kolory. To w dużej mierze przedmiot, który ma za zadanie wspierać poszczególne etapy rozwoju Twojego dziecka. Zarówno dźwięki, jak i kolory, czy ruchome elementy, zostały w zabawkach interaktywnych zaprojektowane z godnie z potrzebami maluchów.

Ponadto, zabawki interaktywne pokazują dzieciom także zależności przyczynowo-skutkowe. Rozwijają umiejętność logicznego myślenia i wyciągania wniosków. Wspierają także kreatywność.

Nie warto jest jednak kupować maluchowi zabawek przeznaczonych dla znacznie starszych dzieci. Może to bowiem zniechęcić je lub przestraszyć i zamiast pożytku, przynieść szkody. Sama zabawka zaś nie spotka się z zainteresowaniem ani nie spełni tym samym swojej roli.

Zabawki interaktywne pomagają dzieciom w uczeniu się kolorów, dźwięków, sylab. Zależnie od ich przeznaczenia, mogą wspierać wrażliwość słuchową lub motorykę. Nie każdy rodzic ma możliwości lub umiejętności wymyślania ciekawych i rozwojowych zabaw dla swoich dzieci. Nie ma w tym niczego złego. Zabawka interaktywna może posłużyć za doskonałe wsparcie w urozmaiceniu nauki przez zabawę.

Czy robot to dobry prezent dla chłopca?

Zapewne znajdą się zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy tego rozwiązania. My przedstawimy kilka cech zabawkowego robota, które być może pomogą Ci w podjęciu trudnej decyzji – czy robot to dobra zabawka dla dziecka?

Interaktywny robot zabawka – zalety

Robot zabawka ma podobną rolę, jaką przypisujemy robotom – nie zabawkom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here