puder do włosów

Puder do włosów jest świetnym pomysłem, jeśli nie chcesz niszczyć swoich włosów a jednocześnie dodać im objętości. Odstaw w kąt lakiery, pianki i inne utrwalacze. Unikniesz uczucia sztywnych, szorstkich włosów tworzących na głowie kask i skorupę. Puder jest prosty, wymaga jedynie delikatnej aplikacji u nasady włosów. Efektem jest uniesiona fryzura oraz brak uczucia przyklapniętych kosmyków. Puder dodaje włosom świeżości. Nie wymaga specjalnego miejsca ani przyrządów do jego aplikacji. Decydując się na kupno pudru możemy wybrać taki o dodatkowych właściwościach nabłyszczających, a jego kompaktowość pozwoli na swobodne przenoszenie go w damskiej torebce, gdziekolwiek zapragniesz.

Kiedy używać pudru do włosów?

Puder do włosów doskonale nada się, jeśli oczekujemy:

1. Podniesienia nasady włosów,
2. Dodania włosom objętości,
3. Szybkiej stylizacji z powodu braku czasu,
4. Zadowalającego efektu na włosach pomimo braku kwalifikacji fryzjerskich,
5. Odświeżenia fryzury po całym dniu,
6. Małego, przenośnego, ale wydajnego kosmetyku do stylizacji włosów.

Jak używać pudru?

Obsługa dozownika z pudrem nie wymaga specjalnych umiejętności. Jest do nabycia w niemal każdej drogerii a jego użycie jest banalne. Wystarczy lekko wstrząsnąć pojemnikiem, nałożyć niewielką ilość pudru na dłonie i wmasować w skórę głowy tuż u nasady włosów. Uwaga! Jeśli jednak użyjesz za dużo pudru, będzie to widoczne na włosach i pojawi się duży problem z ich modelowaniem. Włosy staną się sztywne i utracą podatność na stylizację. Z drugiej strony, jeśli masz włosy cienkie i rzadkie możesz sypnąć pudrem po końcówkach. Wówczas i one będą wyglądały na grubsze. Nie należy wyczesywać pudru aż do czasu kiedy będziesz chciała umyć włosy.

pudry do włosów pomagają odświeżyć fryzurę

Jak działa puder do włosów?

Pudry w swoim składzie zawierają mikrowłókna lub mikrocząsteczki, których zadaniem jest obklejenie włosów u nasady, co sprawia wrażenie wizualnego podniesienia włosów przy skalpie. Włosy wydają się grubsze i większe objętościowo. Dlatego puder zalecany jest do włosów cienkich, delikatnych i rzadkich. Niestety użycie pudru zatyka pory na skórze głowy, przez co ciężko jest go usunąć, a włosy są ciężkie do rozczesania. Dlatego po stosowaniu należy umyć włosy i skórę głowy bardzo dokładnie oczyszczającym szamponem. Istnieje również specjalny puder do włosów, których nie ma. Tak, dokładnie. Niektóre pudry przeznaczone są dla osób z zakolami, przerzedzeniem włosów i prześwitami skóry. Wówczas dobiera się puder o specjalnym kolorze, takim, który będzie jak najbardziej zbliżony do koloru naturalnego naszych włosów.
Działanie pudru do włosów można przyporządkować konkretnym własnościom:
1. Objętość – puder dodaje objętości włosom słabym oklapniętym, pozbawionym sprężystości. Bez konieczność wyciągania suszarki i grzebienia do tapirowania nadasz w kilka sekund wymaganą objętość. Przy tym zaoszczędzisz włosom bliskiego spotkania z czynnikami mającymi negatywny wpływ na ich strukturę czyli unikniesz wysokiej temperatury metalowych części lokówki i prostownicy.
2. Struktura i kształt – za pomocą pudru możesz zdeterminować formę fryzury, jaką chcesz nadać włosom. Zależnie od fryzury jaką chcesz osiągnąć, puder pozwoli ci uzyskać ten efekt. Puder w tym celu idealnie nadaje się do bujnych końskich ogonów, uniesionej, zwichrzonej grzywki i boba.
3. Trwałość – włosy potraktowane pudrem nie będą poddane wymuszonej formie, ale jednocześnie kształt uzyskany przy użyciu pudru będzie charakteryzował się godną pochwały trwałością.
4. Plastyczność – to inaczej podatność włosów na stylizację. Dzięki pudrowi będziesz mogła zdecydować, które partie włosów maja być porządnie utrwalone a które mają pozostać swobodne celem dalszej stylizacji. Nadanie odpowiedniej objętości fryzurze to połowa sukcesu.
5. Świeżość – Puder jest w dotyku sypki, co sprawi że skalp nim posypany również będzie wydawał się suchy, ponieważ puder ukryje doskonale efekt przetłuszczonych włosów. Dzięki temu włosy będą wyglądały świeżo. Matowe wykończenie – puder doskonale sprawdzi się w codziennych stylizacjach do zwykłego utrwalenia fryzury właśnie wtedy, gdy potrzebujesz wielogodzinnego trzymania włosów w ryzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here