Przyczyny wypadania włosów

Nie można jednoznacznie powiedzieć, jaki jest powód jednej z najczęstszych i zarazem jednej z najmniej przyjemnych przypadłości, która może przytrafić się w zasadzie każdemu, niezależnie od wieku. Wypadanie włosów jednak niezmiennie, zawsze niepokoi, ponieważ może wskazywać na różnego rodzaju zaburzenia zdrowotne oraz niedobory witamin czy składników mineralnych w organizmie.
Jeśli zastanawiasz się, jakie są przyczyny wypadania włosów i czy czasem nie znajdujesz się w kręgu osób zagrożonych tą przypadłością, poniżej prezentujemy najczęściej spotykane czynniki, mające wpływ na to zjawisko.
Niektóre przyczyny wypadania włosów są bardzo prozaiczne – związane są na przykład z wybieranym rodzajem uczesania. Skóra głowy źle znosi fryzury w stylu „koński ogon”, ponieważ mocne ściągnięcie włosów w jednym miejscu za pomocą gumki nadwyręża skórę, a to pociąg za sobą zanim mieszków włosowych, w efekcie – wypadanie włosów. Paniom ciężko odzwyczaić się od noszenia gumek do włosów, spinek, kamerek czy tapirowania włosów, chociaż to właśnie te czynniki podaje się najczęściej jako powód nadmiernego, nieestetycznego wypadania włosów. Również szarpanie się z włosami, kiedy nie można ich rozczesać, może powodować tę przypadłość. W chwili kłopotów z rozczesaniem włosów lepiej sięgnąć po odżywki ułatwiające rozczesywanie.
Na kondycję włosów wpływają również nasze zabiegi kosmetyczne – jeśli jesteśmy amatorami częstego farbowania włosów czy wykonywania trwałej ondulacji, możemy liczyć się ze stratami w ilości włosów na głowie. Nie można zapominać, że to bardzo agresywne zabiegi kosmetyczne, chociaż tak przez nas uwielbiane. Aby zapobiegać przyczynom wypadania włosów, można stosować profilaktycznie szampon dostosowany do rodzaju włosów, na przykład do włosów z tendencją do przetłuszczania się, do włosów kręconych czy farbowanych. Co ciekawe, trzeba również uważać na… stres. Padania wykazały, że przebywanie pod wpływem silnego stresu również jest w stanie pozbawić nas owłosienia z głowy.

www.latawcedmuchawce.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here