Projekty domów na wąską działkę

Budowa domu to nie lada wyzwanie dla każdego inwestora. Zanim będzie mógł on w pełni cieszyć się z pięknie wykończonego domu czeka go niełatwy proces budowy. Projekt domu musi być zawsze odpowiednio dopasowany do rodzaju posiadanej działki budowlanej.

Każdy inwestor doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wstępem do budowy wymarzonego domu jest zakup działki budowlanej. Bardzo często zdarza się, że jest ten niezwykle istotny kawałek ziemi na którym to ma w przyszłości stanąć piękny dom jest dziedziczony od przodków. Czasem zdarza się, że jest to taki plac budowlany, który z góry narzuca ograniczenia projektowe.

Budowa domu na wąskiej działce

Bardzo wielu nabywców odziedziczonej działki ma do dyspozycji bardzo wąski lub o nietypowych wymiarach czy kształtach plac na którym to wybór to można nie można z racji ograniczeń przestrzeni nie można postawić każdego wymarzonego domu.
Mimo, że obecnie na rynku budowlanym architekci proponują klientom ogrom projektów budowlanych, to w takiej nieco ograniczonej sytuacji okazuje dobry projekt domu jest nie lada wyzwaniem dla projektanta.
Decydując się na budowę domu na nietypowej działce inwestor musi zgodzić się na daleko idące ustępstwa. Zatem czy domy projektowane na wąską działkę, to budynki brzydkie, nudne oraz niefunkcjonalne? Wcale tak nie jest. Otóż biura projektowe coraz częściej wychodzą naprzeciw potrzebom klientów posiadających do dyspozycji bardzo wąską działkę
.
Dom na wąską działkę – propozycje architektów

W obecnych czasach większość profesjonalnych architektów staje na wysokości zadania i proponuje liczne oraz niezwykłe ciekawe projekty domów na wąską działkę.
Wśród wielu z nich znajdują się domy wolnostojące oraz bliźniaki. Zabudowa bliźniacza jest niezwykle interesującą propozycją, gdy wąskie działki ze sobą sąsiadują. Otóż zestawiając domy, można zyskać bardzo cenne miejsce, które to można przeznaczyć na piękny ogród.
Domy na wąską działkę mogą być zarówno parterowe jak i piętrowe. Wybór projektu zawsze zależy od potrzeb inwestora. Nie ma też dużych ograniczeń jeżeli chodzi o technologię budowy. Otóż na nietypowej działce można postawić zarówno dom w tradycyjnej technologii. jak również kanadyjskiej.
Funkcjonalność domu oraz jego walory wizualne są uzależnione od projektu, który to powinien być nowoczesny, przemyślany oraz w pełni dostosowany do potrzeb poszczególnych klientów.

Duże i małe domki na wąską działkę

Obecnie prosperujące na rynku budowalnym biura projektowe proponują niezliczoną ilość różnorodnych, niezwykle ciekawych projektów na domy idealnie nadające się na wąską działkę.
W katalogach można bez problemu znaleźć zarówno bardzo klasyczne rozwiązania jak i niezwykle nowatorskie. Każda proponowana oferta gwarantuje łatwą adaptację budynku do nietypowej działki. Powierzchnie wielu katalogach można znaleźć zarówno nieduże domki od 30, aż po obszerne gmachy o powierzchni 150 metrów kwadratowych.
Wielu profesjonalnych architektów potrafi udowodnić, że na wąskiej działce zmieści się dom z garażem, tarasem czy też wymarzoną przez inwestora werandą.
Projekty domów na nietypową działkę są nowoczesne, przemyślane oraz tworzone z pasją przez najlepszych architektów, dlatego też potrafią one spełnić najśmielsze oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów.

www.kopalniamarzen.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here