Większość ludzi z utęsknieniem czeka na lato. Lecz gdy nadejdzie rozpoczyna się męczący problem z piętami. Pękające pięty mogą skutecznie uprzykrzyć życie. Pomocnym w takiej sytuacji jest krem do stóp.
Pięty pękają wówczas:
– gdy skóra jest za bardzo wysuszona
– gdy nosimy nieodpowiednie obuwie
– zbyt duża waga (stopy nie mogą poradzić sobie z nadmiernym ciężarem)
– dolegliwości wewnętrzne mogą przyczynić się do pękania skóry (cukrzyca, choroby wątroby, reumatyzm, a także zaburzenia hormonalne, lub niedobór witamin)
Pękające pięty poza dolegliwościami bólowymi wyglądają nieestetycznie. Popękany naskórek tworzy bruzdy, które łatwo stają się siedliskiem bakterii, co może wywołać stan zapalny. Pęknięcia naskórka nie są jeszcze tak niebezpieczne i bolące, jak pęknięcia głębsze, które uszkadzają skórę właściwą. Wówczas ucisk stopy na podłoże może powodować nawet krwawienie.
Systematyczne oglądanie stóp i szybka reakcja nawet na niewielkie pęknięcia na pięcie sprawi, iż infekcja nie zdoła się pogłębić. Krem do stóp złagodzi dolegliwości. Warto również używać go profilaktycznie.
Pękające pięty wyglądają nieładnie. Często skóra na piętach przybiera ciemniejszy kolor niż posiada w innych częściach ciała. Krem do stóp nawilży skórę i będzie powodował jej leczenie. Dolegliwość może pojawiać się również jesienią i wiosną. Wtedy oprócz dyskomfortu narażamy się na straty finansowe, gdyż popękane pięty w błyskawicznym tempie niszczą rajstopy i skarpety. Lecące oczko w rajstopach, lub skarpetach zawsze jest niemiłą niespodzianką dla kobiety.

www.tuts.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here