Pierwsze urodziny dziecka to wyjątkowy moment w życiu każdej rodziny. Jeśli akurat wybierasz się jako gość na takie urodzinki zapewne zastanawiasz się co kupić rocznemu dziecku w prezencie. Na rynku jest dostępny cały ogrom zabawek i gadżetów dla dzieci. Wchodząc do sklepu dziecięcego można dostać oczopląsu od mnogości produktów przeznaczonych dla dzieci. Z tym, że nie wszystkie są praktyczne i przydatne. Jak więc wybrać ten właściwy ? Czym się kierować przy zakupie prezentu na roczek ? Co najlepiej kupić? Pytań jest wiele.

Prezenty na roczek dla chłopca i dziewczynki

Jeśli chcesz kupić prezent dla roczniaka, który ucieszy nie tylko dziecko ale i jego rodzice warto jest wprost zapytać rodziców dziecka co byłoby dobrym prezentem. Takie zapytanie się wprost to najlepsze co możesz zrobić bowiem po pierwsze wiesz, że nie zmarnujesz swoich pieniędzy na coś niechcianego, a po drugie dziecko otrzyma coś czego faktycznie potrzebuje. Chyba nie ma nic gorszego w kwestii prezentów jak zdublowanie.

Wśród prezentów na roczek , które doskonale sprawdzą się zarówno u chłopca jak i dziewczynki z całą pewnością są wszelkiego rodzaju klocki. Mogą to być duże plastikowe klocki lub ich drewniana wersja. Ważne aby były duże, by dziecko nie mogło ich połknąć. Duże klocki są też łatwiejsze w trzymaniu, zwłaszcza przez małe rączki dziecka. Dziecko bawiąc się klockami uczy się małej motoryki i koordynacji. Początkowo zapewne chętniej będzie burzyć budowle rodziców czy starszego rodzeństwa ale z czasem samo chętnie zacznie układać. Ich atutem jest też to, że może się nimi bawić większa liczba dzieci. Poza tym klocki są zabawką, którą dziecko będzie się bawić naprawdę długo. Na sklepowych półkach znajdziesz całe mnóstwo różnego rodzaju klocków.

Edukacyjne książeczki tematyczne, które wydają różnego rodzaju dźwięki zainteresują niemal każdego jedno latka. Duże obrazki i grube karty książki są idealne dla maluchów. Z książeczki można poznawać np. odgłosy zwierząt czy pojazdów. Można uczyć dziecko rozpoznawania różnych rzeczy i pierwszych słów. Taka książka świetnie sprawdzi się nie tylko w domu ale także jako umilacz czasu w podróży. Warto malucha wprowadzać w świat książek od najmłodszych lat.

Pierwszy rowerek jest idealnym prezentem na roczek. Sprawi frajdę małej dziewczynce jak i chłopcu. Stanie się idealnym zastępcą wózka. Da dziecku nowe możliwości poznawcze. Ważne aby taki trójkołowy rowerek był wyposażony w pasy, które zabezpieczą malucha przed wypadnięciem oraz w poręczną i łatwą w sterowaniu rączkę dla rodzica.

Chodzik zwany też pchaczykiem będzie doskonałym wsparciem dla dziecka, które dopiero zacznie stawiać pierwsze kroki. Dzięki pchaczykowi maluch poczuje się pewniej. Wiele z nich ma interaktywne panele, którymi dziecko może się świetnie bawić. Dla dziewczynek świetnym rozwiązaniem będzie zakup pchaczyka w formie wózka dla lalek. Taka zabawka dwa w jednym.

Zabawkowa elektronika to także strzał w dziesiątkę. Jak wiadomo dzieci od najmłodszych lat uwielbiają naśladować dorosłych. Dlatego zabawkowy smartfon czy laptop, które wydają dźwięki i reagują na polecenia z całą pewnością spodobają się roczniakom.

Konik na biegunach to zabawka, którą większość z nas zna jeszcze ze swojego dzieciństwa. Zdaje się, że nigdy nie wyjdzie z mody. W końcu każde dziecko uwielbia się bujać. Te dla mniejszych dzieci są specjalnie profilowane i niższe od tradycyjnych więc maluch z nich nie spadnie.

Wybierz mądrze prezent na roczek i spraw dziecku prawdziwą frajdę. Niech to będzie rzecz, która będzie mu służyć długo albo taka którą może się bawić z innymi dziećmi lub rodzicami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here