ciśnienie
fot. pixabay.com

Niemal każdy z nas miewa problemy z ciśnieniem. U niektórym jest to wynikiem przewlekłych chorób ciśnienia lub wiąże się to z podeszłym wiekiem. Jednak nawet osoby zdrowe i w sile wieku mają czasami wahania ciśnienia, które trzeba skontrolować. Choć pomiar ciśnienia wydaje się dość prostym zabiegiem. Często popełniamy kilka podstawowych błędów, które mogą sprawić, że wynik nie będzie miarodajny. Zobacz, jak prawidłowo wykonać pomiar ciśnienia i uniknąć najczęstszych błędów. 

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/prawidlowo-mierzyc-cisnienie-krwi/

Kto wymaga regularnego pomiaru ciśnienia

Mierzenie ciśnienia krwi to stały punkt dnia dla osób, które cierpią na choroby krążeniowe. Regularnie powinny wykonywać to badanie również choroby starsze, które są bardziej narażone na ryzyko wystąpienia różnych dysfunkcji czasowych bądź wywołanych nowym schorzeniem. Obserwowanie i stałe kontrolowanie ciśnienia pozwala tym osobom dużej zachować zdrowie i dobrą formę, umożliwia im lepsze funkcjonowanie na co dzień. 

Regularne pomiary ciśnienia powinny wykonywać również kobiety w ciąży. W tym szczególnym dla kobiety czasie w jej organizmie zachodzi dużo zmian, które mogą wywołać różne skutki, różną reakcję ze strony organizmu. Układ krążeniowy jest dodatkowo obciążony, ponieważ musi być teraz wydajny dla dwóch organizmów. Również zwiększona masa ciała, zaburzona gospodarka hormonalna mogą mieć wpływ na ciśnienie kobiety w ciąży. Regularny pomiar zapewnia bezpieczeństwo zarówno kobiecie jak i maluszkowi. 

Jak mierzyć ciśnienie

Jeszcze nie tak dawno ciśnienie mierzono za pomocą aparatu i stetoskopu. W związku z czym prawidłowy pomiar mogła wykonać jedynie osoba, która ma w tym doświadczenie, najczęściej pielęgniarka. Teraz na szczęście mamy możliwość korzystania z wygodnych w obsłudze aparatów z wyświetlaczem. Nasza rola ogranicza się do założenia rękawa w odpowiednim miejscu i wciśnięcia przycisku startującego. 

Należy przy tym pamiętaj, że podczas pomiaru nie wolno nam się śmiać czy mówić czy poruszać, ponieważ zaburza to wynik pomiaru. 

Przeczytaj tez: http://www.chreduta.pl/skuteczne-sposoby-na-usypianie-dziecka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here