obuwie ortopedyczne

Przedstawiciele tej profesji wytwarzają obuwie oraz wkładki ortopedyczne. Taki te butów będzie odpowiadał potrzebom osób, które w wyniku różnych urazów lub chorób potrzebują, aby było ono specjalnie przygotowane. Zadaniem takich wkładek czy obuwia jest niwelowanie skutków dysfunkcji oraz niepełnosprawności ruchowej. Taki rodzaj obuwia oraz wkładek wymaga ręki fachowca o sporym doświadczeniu. Zarówno obuwie jak i wkładki tego typu wymagają staranności oraz znajomości podstaw medycyny. Jak pracuje obuwnik ortopedyczny oraz jak wygląda jego codzienna praca? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/obuwnik-ortopedyczny-czym-sie-zajmuje-i-jak-wyglada-jego-praca/

Praca obuwnika ortopedycznego

Wspomniane wcześniej obuwie i wkładki Wykonywane są na tak zwaną miarę. Muszą być one indywidualnie dostosowane do każdego pacjenta oraz spełniać dla niego terapeutyczną rolę. W wielu przypadkach mają one na celu ułatwienie lub nawet umożliwienie chodzenia. Obuwnik ortopedyczny Wykonuje pomiar stopy pacjenta oraz część jego nogi. Następnie wykonuje projekt i dobiera odpowiednie zaopatrzenie medyczne. Obuwnik ortopedyczny powinien posiadać wiedzę z dziedziny medycznej. Nie chodzi tutaj o wiedzę typowego lekarza, ale o podstawy z dziedziny ortopedii. W taki sposób wykonując swoją pracę będzie on zależne od technologii oraz dostępnego sprzętu. Oprócz tworzenia obuwia specjalista sporządza oraz archiwizuje dokumentację techniczną obuwia oraz dba o przestrzeganie regulacji prawnych dotyczących ochrony danych osobowych. Do jego zakresu obowiązków będzie należało również kontakt z Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych lub Państwową Inspekcję Sanitarną. Konsultacje te mają na celu przygotowanie obuwia w jak najlepszej jakości.

Jak wygląda organizacja pracy obuwnika ortopedycznego?

Organizacja takiej w pracy może odbywać się w trybie samodzielnym lub w grupie. Ten drugi typ odnosi się do projektów wymagających skomplikowanych oraz bardziej opracowanych projektów. Obuwnik ortopedyczny posługuje się narzędziami takimi jak noże, kleszcze do ćwiekowana, wycinarki, drazki, Piekarski, klasyczne maszyny do szycia, plotery, szlifierki ortopedyczne, a także frezarki CNC. Produkcja obuwia ortopedycznego nie jest znacząco różniąca się od produkcji butów dla osób zdrowych. Takie buty nie są inne, mają jedynie zadanie spełniać takie same walory estetyczne oraz modowe jak wszystkie inne buty. Obuwnik ortopedyczny może znaleźć pracę w dużym zakładzie. Bardzo możliwe, że zostanie przydzielony do konkretnego stanowiska pracy. Być może będzie to projektowanie lub wykonywanie pomiarów pacjenta. Inne osoba będzie zajmowała się przygotowaniem kopyta, cholewki lub elementów podeszwy, modeluje szablony konstrukcyjne, wycina elementy cholewki lub montuje niezbędne elementy obuwie.

Zobacz też: http://www.wlasnemiejsce.pl/ogrodowe-oczko-wodne/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here