Ślub jest rozpoczęciem nowego etapu w życiu. Nic więc dziwnego, że chcemy podziękować osobom, które towarzyszyły nam do tej chwili, za ich wsparcie i miłość. Mowa oczywiście o rodzicach. Wesele to idealny moment, by wyrazić wdzięczność za ciepło, którym nas otaczali, za opiekę i troskę. Tylko w jaki sposób to zrobić?

Najpopularniejszym sposobem na podziękowanie dla rodziców jest bukiet kwiatów. I chociaż to rozwiązanie eleganckie i stylowe, sprawdzi się bardziej jako dodatek do właściwego prezentu. Z prostego powodu – kwiaty za kilka dni zwiędną, a rodzicom nie pozostanie żadna pamiątka poza zdjęciami. Warto więc postawić na kreatywne podarki, które wywołają wzruszenie nie tylko podczas wesela, ale i po latach. Oto kilka pomysłów na ciekawe prezenty dla rodziców.

Album ze zdjęciami

Dziś zdjęcia oglądamy w komputerze, a format 10×15 cm zmienił się w .jpg. I chociaż zawsze mamy do nich dostęp, brakuje nam czasem szelestu kartek i dotyku starych fotografii. Rodzice, którzy z sentymentem gromadzą wywołane zdjęcia, ucieszą się więc z pięknie wydanego albumu. Możemy tam wkleić ich fotografie ze ślubu, nasze zdjęcia z dzieciństwa, następnie z zaręczyn. Dobrym pomysłem będzie również własnoręcznie napisana dedykacja, wiersz lub indywidualne podziękowanie.

Dyplomy

Mama i tata dokładali wszelkich starań, by być najlepszymi rodzicami na świecie. Ślub jest więc idealną chwilą, by utwierdzić ich w przekonaniu, że misja zakończyła się powodzeniem. Oprawione dyplomy do powieszenia na ścianie lub postawienia na półce będą wspaniałą pamiątką i powodem do dumy dla rodziców, a moment ich wręczenia – wielkim wzruszeniem.

Drzewo genealogiczne

Ten prezent wymaga nieco więcej pracy, ale nie musimy wcale sięgać do korzeni praprapradziadków, żeby uzyskać pożądany efekt. Głównym elementem jest tu fakt połączenia rodzin naszym ślubem – i na tym warto się skupić. Dobrym ruchem będzie przeszukanie internetu w poszukiwaniu wzoru, który nam najbardziej odpowiada.

Tablica wspomnień

Nieco przypomina wspomniane już dyplomy, ale opiera się na innej zasadzie. Zamieszczamy na niej imiona rodziców, liczbę wspólnie przeżytych lat, dzieci, ważne wydarzenia z życia – na przykład nasz ślub – i wiele innych pomysłów, które przyjdą nam do głowy. Następnie wybieramy szatę graficzną. Możemy zlecić to zadanie profesjonalnej firmie lub nawet wykonać wydruk samodzielnie.

Podziękowanie dla rodziców jest niezwykle wzruszającym momentem. Warto więc pokreślić rangę wydarzenia odpowiednim prezentem, który wywoła łzy szczęścia w oczach najważniejszych osób w naszym życiu i pozwoli wspominać im tę chwilę przez długie lata.

Zobacz również: 7 pomysłów na uczczenie rocznicy ślubu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here