W telewizji roi się wprost od reklam najróżniejszych szamponów, odżywek, masek, olejków czy wcierek do włosów, dzięki którym uzyskamy niesamowitą objętość i gęstość naszej czupryny, a dodatkowo włosy zaczną rosnąć w zastraszającym tempie. Oczywiście kupujemy te wszystkie specyfiki, nakładamy na skórę głowy, smarujemy końcówki, psikamy u nasady bądź pod spodem, rozczesujemy, robimy masaże, przykrywamy ręcznikiem itp. a to wszystko po to, aby mieć taką samą burzę włosów, jak modelki na reklamie. Niestety- nic z tego, po kilku tygodniach nasze włosy wyglądają znów smutno i są przyklapnięte. A może czas zacząć odżywiać się zdrowo?
Dieta na piękne i zdrowe włosy zapewni naszym cebulkom włosowym idealne odżywienie, a dzięki temu nasza czupryna będzie bardziej gęsta. Włosy składają się z białka, więc powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, aby dostarczać naszemu organizmowi dużą ilość tego budulca. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić i nie jeść samego białka, inaczej nasze nerki mogą mieć problemy. Ale na przykład grillowana pierś z kurczaka w sałatce z parmezanem będzie idealnym obiadem dwa lub trzy razy w tygodniu.
Dobry wpływ na nasze włosy ma pokrzywa, dlatego warto robić sobie z niej płukanki, a nawet przemycić ją do naszego jadłospisu. Sałatka ze świeżej pokrzywy z octem balsamicznym, startą marchewką i pestkami słonecznika podprażonymi na patelni będzie pysznym dodatkiem do obiadu lub smacznym drugim śniadaniem, jeśli dołożymy do niej dwie kromki pełnoziarnistego pieczywa.
Także soki z cytrusów nadadzą naszym włosom pięknego i zdrowego blasku. Warto od czasu do czasu zrobić sobie sok ze świeżo wyciskanych pomarańczy i mandarynek, zyska na tym też nasza cera.
Piękne i zdrowe włosy to wizytówka każdej zadbanej kobiety. Jeśli chcemy wyglądać ładnie warto zadbać o swoja czuprynę, regularnie podcinać końcówki i farbować siwe włosy. Jeśli nie mamy siwych włosów- cieszmy się ich naturalnym kolorem i nie niszczmy ich amoniakiem zawartym w farbach. Naturalny wygląd włosów i równe cięcie będą prezentowały się znacznie lepiej niż pięciokolorowe pasemka.

prowital.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here