Opryszczka w ciąży

Ciąża to nie tylko czas oczekiwania na potomka, ale również czas, w którym wiele kobiet boryka się z różnymi problemami zdrowotnymi – jedne są mniejsze, inne większe. Jednym z mniejszych jest opryszczka, która powstać może w różnych miejscach. Należy jednak pamiętać, że tak jak każda inna choroba – może być niebezpieczna.

Jak z nią sobie radzić? Sposobów jest wiele, różnego rodzaju – od metod tradycyjnych, przekazywanych z babki na matkę i z matki na córkę, po nowoczesne metody leczenia różnego rodzaju lekami.

Najpopularniejszym domowym sposobem jest przykładanie nasączonego octem wacika w miejsca, gdzie powstaje opryszczka. Inne kobiety zamiast wacika stosują plaster cytryny, a jeszcze inne cebuli lub czosnku. Równie popularne jest stosowanie różnego rodzaju maści z rumianku, szałwii czy czarnej herbaty.

Należy jednak pamiętać, że opryszczka może wynikać z zakażenia wirusem. Dlatego też przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie leczenie przeciwwirusowe. W ciąży każda choroba może być niezwykle groźna nie tylko dla matki, ale również dla jeszcze nienarodzonego dziecka.

Odpowiadając na pytanie co na opryszczkę w ciąży – należy przede wszystkim zadbać o odpowiednie leczenie przeciwwirusowe, a dopiero w drugiej kolejności leczyć się domowymi, sprawdzonymi metodami. Zapewni to pełnię bezpieczeństwa matce jak i dziecku, a także pozwoli zaoszczędzić nerwów i zdrowia. Zdrowia, które w trakcie 9-miesięcy noszenia ciąży, jest najważniejszym aspektem, aby dziecko urodziło się zdrowe.

www.normalsi.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here