Dobre okulary to nie tylko takie, które są modne i ładnie wyglądają. Jeżeli nosimy okulary korekcyjne, to nie możemy zapominać o tym, że przede wszystkim muszą one korygować nasz wzrok. Przy okazji jednak chcielibyśmy, aby nam się podobały i spełniały swoją rolę. Dziś już nie musimy się o to martwić – oferta opraw jest tak bogata, że nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś dla siebie. Coraz większą popularność zyskują oprawki kujonki, które upodobały sobie nawet osoby bez wady wzroku. Co takiego kryje się w tych okularach, że są hitem sezonu?

Okulary kujonki – czy są dla każdego?

Kujonki wyróżnia plastikowa oprawa. Są bardzo duże i mają specyficzny, lekko kanciasty kształt. Grube zauszniki oraz takie same oprawki powodują, że solidnie leżą na nosie. Zazwyczaj występują w wersji bez wymiennych nosków, co nie każdemu może odpowiadać.

Z racji tak dużej popularności tych oprawek, wiele kobiet chcących wyglądać modnie kupuje kujonki zerówki. To okulary bez żadnej mocy, które mogą nosić osoby nieposiadające wady wzroku. Jednak pomimo takich rozwiązań, nie każdemu pasować będzie ten rodzaj opraw. Dla jakiej twarzy sprawdzą się najlepiej?

Na początek trzeba pamiętać o jednym – ważne, by oprawy nie były za duże. Choć moda na ogromne okulary powoli się rozpędza, to jednak komfort noszenia takich oprawek jest wątpliwy. Nie mogą wychodzić poza twarz, ponieważ będzie to wyglądać nieestetycznie. Osoby dobierające oprawy u optyka nie mają się czym przejmować – tam na pewno ktoś podpowie im, czy okulary dobrze leżą. Jeżeli jednak decydujemy się na zakup np. zerówek i nie wymaga to konsultacji ze specjalistą, dobrze o tym pamiętać i mieć to na uwadze.

Okulary powinno dobierać się do typu urody danej osoby – podpowiada specjalista z 1242.eu. W przypadku okularów kujonek, to kobiety o subtelnym wyrazie twarzy będą wyglądać w nich najlepiej. Twarz prostokątna, owalna czy w kształcie serca to typy stworzone dla tych oprawek. Zdecydowanie mniejszą rolę odgrywa przy doborze opraw kolor włosów, choć często panie chcą, aby to właśnie włosy były głównym czynnikiem decydującym o oprawach.

Komu jednak takie okulary niekoniecznie pasują? Głównie osobom o okrągłej lub kwadratowej twarzy – nienaturalnie ją powiększają i sprawiają wrażenie niedopasowanych.

Kujonki kolorowe

Spory problem sprawia też dobór oprawek pod względem koloru. Dobrać je do koloru oczu, włosów, czy może zdecydować się po prostu na kolor, który najbardziej nam się podoba? Oczywiście, że można kierować się barwą i to na jej podstawie opierać swój wybór, ale najpierw trzeba zastanowić się, czy na pewno ta opcja kolorystyczna jest stworzona dla nas. W ofercie do wyboru mamy prawie całą paletę barw.

Okulary kujonki damskie mają głównie za zadanie dodać właścicielce powagi i uczynić ją pewniejszą siebie. Jeżeli więc nie chcemy wypaść na osobę zbyt poważną, dobrze jest zastanowić się nad żywymi kolorami. Najlepszym rozwiązaniem będą oprawy z łączonymi barwami – wtedy zamiast wspomnianej powagi, dodajemy sobie większej swobody czy nawet pewnej frywolności – zauważa ekspert z 1242.eu.

Chcesz być modna – załóż kujonki!

Kiedy już wiesz, jak dobrać oprawy do swojej twarzy, jedynym problemem pozostaje to, na jaki model się zdecydować. Modne okulary kujonki dostaniemy dziś w wielu sklepach, a mnogość firm, które mają je w swojej ofercie, sprawia, że wybór nie powinien być trudny. Kupując takie oprawki mamy pewność, że moda na nie trwa w najlepsze i zapewne tak szybko się nie skończy. Zachowajmy jednak pewną rozwagę – jeżeli mamy wadę wzroku, to okulary przede wszystkim muszą pomagać nam ją korygować, a ich wygląd, choć ważny, pozostaje kwestią drugorzędną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here