Okna z PCV

Okna są ważnym elementem domu. Pełnią w nim wiele istotnych funkcji. Pozwalają na dotarcie światła z zewnątrz, wzbogacają wystrój wnętrz oraz zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Na rynku istnieje wiele modeli i surowców, z których wykonane są okna. Jakie wybrać dla własnego komfortu i dobrych funkcji użytkowych?

Okna – rodzaje

Na rynku istnieje kilka rodzajów okien. Najpopularniejsze z nich to: okna drewniane, najbardziej tradycyjne, okna z pcv, czyli tak zwane okna plastikowe i nowe na rynku okna aluminiowe. Decydując się na wybór odpowiednich okien warto zastanowić się, jakie rozwiązanie będzie pasowało do wnętrza oraz do budżetu przewidzianego na inwestycję. Okna drewniane jeszcze kilkanaście lat temu były bardzo popularne – niestety mają one stosunkowo krótki okres trwałości. Prezentują się jednak bardzo okazale i charakteryzują się doskonałą jakością wykonania. Pociąga to za sobą jednak wysokość ich ceny. Jest tutaj duży dysonans w stosunku ceny do trwałości. Okna z pcv mają rozliczne zalety i spowodowało to, że są aktualnie najpopularniejszym rozwiązaniem instalowanym w domach i budynkach mieszkalnych. Okna aluminiowe stały się pewną alternatywą dla okien plastikowych, jednak nadal jest to nowość na rynku i czasem trudno znaleźć producenta i monterów w okolicy.

Zalety, jakie mają okna z pcv

Okna plastikowe to najczęściej wybierane urządzenia do domu. Są lekkie, stosunkowo tanie i bardzo wytrzymałe. Ale to nie jedyne ich zalety. PCV to materiał zupełnie odporny na warunki atmosferyczne – okna po instalacji nie wymagają praktycznie żadnej konserwacji – dla porównania okna drewniane wymagają malowania co kilka lat aby utrzymać estetyczny wygląd. Co istotne z punktu widzenia ekonomii okna z pcv nie są nie tylko tańsze w instalacji ale są doskonałą barierą termoizolacyjną, co w konsekwencji gwarantuje niższe nakłady na ogrzewanie w okresie zimowym. Okna plastikowe lepiej izolują także dźwięki – dzięki temu sprawdzają się w dużych miastach lub przy ruchliwych ulicach. Dodatkowo istnieje praktycznie nieograniczona liczba kolorów do wyboru, dzięki temu można dopasować je zarówno do wnętrza domu jak i do koloru elewacji. Nie dziwi zatem częstość, z jaką wybierane są okna plastikowe.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here