Niezbędnik kosmetyczny- co wrzucić do torebki?

Istnieją kosmetyki, które po prostu należy zawsze mieć w torebce na tzw, wszelki wypadek. To kosmetyczne SOS dla każdej zapracowanej kobiety, która lubi dobrze wyglądać i zawsze być przygotowana na wszelką ewentualność.

Puder prasowany
Pudry prasowane idealnie sprawdzają się, kiedy chcemy mieć coś do poprawek w ciągu dnia w torebce. Prasowany puder nie wymaga wiele zachodu, ani specjalnego pędzla do nakładanie. Wystarczy jedynie wrzucić pudełko do torebki i biec w miasto. To bardzo łatwe i bezpieczne rozwiązanie. Puder sypki lub w puder w kulkach mogą się otworzyć i rozsypać po całej torebce, brudząc wszystko, co w niej było. To prawdziwa tragedia, bo usunąć puder jest bardzo trudno. Nie mówiąc już o ilości zmarnowanego produktu. Puder prasowany raczej nie zrobi nam takiej przykrej niespodzianki, ponieważ jest dość zbity. Nawet, jeśli przypadkiem otworzy się opakowanie, a powierzchnia ulegnie uszkodzeniu, to sprzątania będzie zdecydowanie mniej.

Puder prasowany nie jest jednak pudrem wykończeniowym. W takim przypadku sprawdza się lepiej puder sypki, który jest zdecydowanie bardziej trwały i mocniej matuje. Wynika to z tego, że jest bardzo drobno mielony i doskonale scala się ze skórą. Natomiast wszelkie pudry prasowane będą idealnie służyły właśnie jako pomoc, przy drobnych poprawkach w ciągu dnia. Warto jednak bardzo dokładnie dobrać odcień. Bo puder prasowany raczej występuje w formie o zdefiniowanym kolorze, a nie w wersji zupełnie transparentnej. Jeśli użyjemy go na naszym makijażu, będzie widoczny.

Pomadka ochronna
Pomadka ochronna to konieczna rzecz w każdej damskiej torebce, a najlepiej posiadać ich dokładnie tyle, ile torebek, aby zawsze mieć pomadkę pod ręką. Nie ma nic bardziej nieprzyjemnego, niż uczucie spierzchniętych, przesuszonych, czy zmarzniętych ust. Najzwyklejsza, wazelinowa szminka ochronna poradzi sobie z każdym, z tych problemów. Nie tylko zregeneruje usta, ale też nada im nieco blaski i skutecznie wygładzi.

Krem do rąk
Krem do rak to kolejny produkt z kategorii tych absolutnie niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu. Każda kobieta powinna mieć go zawsze przy sobie. Krem do rąk przyda się przy każdej pogodzie, bez względu na to, czy na zewnątrz szaleje mróz, pada rzęsisty deszcz, czy upał leje się z nieba. Dłonie to nasza wizytówka i należy o nie bezwzględnie dbać każdego dnia. Mała tubka ulubionego kremu do rąk nie zajmuje dużo miejsca, a może uratować nam życie. W sklepach, aptekach i drogeriach można kupić nawet miniaturowe wersje kremów do rąk, które bez problemu zmieszczą się w kopertówce czy portmonetce.

Bibułki matujące
Bibułki matujące to absolutny hit ostatnich lat. Małe pudełeczko zmieści się w torebce, a jest bardzo pomocne przy poprawkach makijaż-owych, gdy nie chcemy bądź nie preferujemy dokładania kolejnej warstwy pudru na twarz. Wystarczy przyłożyć bibułkę do miejsca, które za mocno się świeci, aby zebrała ona nadmiar sebum i pozostawiła cerę świeżą i promienną. To doskonałe rozwiązanie w podróży, w pracy, czy na dyskotece.

www.kosmetyka.edu.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here