Na co zwracać uwagę przy zakupie materaca?

0
1678

Może się wydawać, że zakup materaca jest sprawą prostą, wręcz błahą. Wiele osób ignoruje tę kwestię, wybierając po prostu model, który jest w zestawie z łóżkiem, jest atrakcyjny cenowo lub podoba im się pod względem wizualnym. Jest to poważny błąd – sypianie na materacu, który nie zapewnia odpowiedniego podparcia plecom powoduje dyskomfort i może powodować problemy zdrowotne. Podpowiadamy, na co warto zwracać uwagę, kupując materac.

Materiał, z którego został wykonany materac

Pierwszym aspektem, który warto rozważyć przy zakupie materaca, jest materiał, z którego będzie on wykonany. Kupując wysokiej jakości materac MK Foam Koło, możemy zdecydować się na model piankowy, lateksowy lub kieszeniowy. Materace kieszeniowe to najbardziej tradycyjne materace wykorzystujące sprężyny, które dają wiele punktów podparcia. Firma MK Foam Koła łączy poszczególne sprężyny przy pomocy cienkiego woreczka tkaninowego, co zapewnia użytkownikowi dużą wygodę. Alternatywą są nowoczesne materace lateksowe, które idealnie nadają się dla alergików, a także dzięki właściwościom antybakteryjnym i antygrzybicznym pozwalają zadbać o higienę. Inną ciekawą opcją są materace piankowe – wykonane z prostej pianki poliuretanowej lub nowoczesnej termoelastycznej.

Twardość materaca

O naszym komforcie podczas wypoczynku decyduje również w dużym stopniu twardość materaca. Nie jest prawdą, jak uważano dawniej, że najzdrowszy jest najtwardszy materac. Najlepiej wybrać model nie za bardzo twardy, ani miękki. Dobrym rozwiązaniem mogą być materace, które posiadają wyodrębnione strefy twardości – pozwalają one na lepsze podparcie niektórych części ciała, na przykład szyi, kręgosłupa, lędźwi czy bioder.

Nie ma jednej dobrej odpowiedzi na pytanie, który materac jest najlepszy. Każdy ma nieco inne upodobania i potrzeby wynikające z odmiennych proporcji ciała, wzrostu i wagi. Zawsze należy zwracać uwagę na odpowiedni rozmiar materaca (pasujący do łóżka i odpowiednio duży), a także jakość materiałów, z których został on wykonany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here