To popularne uzdrowisko, a jednocześnie ważny ośrodek turystyczny dla tych, którzy chcą spędzić niezapomniane wczasy w górach. Muszyna zachwyca, a jej piękno przyciąga turystów z całego kraju. Co można tutaj zobaczyć?

Muszyna to miejscowość atrakcyjna dla tych, którzy chcą urządzać piesze wycieczki. Kto znajdzie noclegi na terenie tej miejscowości, ten do woli będzie mógł wędrować po pobliskich górach. Wspaniałe atrakcje czekają też w centrum tej niezwykłej miejscowości. Czym przyciąga Muszyna?

Kto spędza wczasy w tym uzdrowisku, ten może sporo czasu spędzać na tutejszym rynku. Jego nieregularny kształt to efekt położenia pomiędzy ruchliwymi drogami, będącymi dawniej ważnymi traktami handlowymi. Park Zdrojowy „Zapopradzie”, pijalnie leczniczych wód oraz zabytki dawnej architektury – oto atrakcje, które czekają na turystów w pobliżu rynku. Szczególnie popularnym obiektem, którego w czasie wycieczki po Muszynie nie można pominąć, jest wzgórze Baszta z ruinami średniowiecznego zamku. Miłośników architektury sakralnej mogą z kolei zachwycić liczne kapliczki oraz kościół parafialny, którego patronem jest św. Józef. Całość robi ogromne wrażenie na zwiedzających oraz na tych, którzy w Muszynie spędzają rodzinne wczasy. Okoliczne wsie są z kolei ciekawym celem wycieczki dla tych, którzy chcą ujrzeć cerkwie – piękne przykłady połemkowskiej architektury drewnianej, w których wnętrzach wciąż można podziwiać cenne ikony.

www.restandsleep.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here