Ginekologia plastyczna powoli przestaje być w Polsce tematem tabu. Wszystko dlatego, że coraz częściej kobiety zaczynają zwracać uwagę na funkcjonowanie okolic intymnych, szczególnie wtedy, gdy organizm zaczyna się starzeć, lub kiedy mają za sobą trudne porody. Ginekologia plastyczna niesie ze sobą szanse na przywrócenie narządom płciowym młodego i estetycznego wyglądu, a także pozwala na usunięcie pewnych zaburzeń w ich funkcjonowaniu.

Dla kogo ginekologia plastyczna?

Jak podają statystyki, 15-20% Polek nie jest zadowolonych z wyglądu swoich narządów płciowych. Przyczyną tego stanu rzeczy są przede wszystkim niska samoocena lub problemy w związkach.

Do gabinetów lekarskich zazwyczaj trafiają kobiety po ciężkich porodach, jak również te, u których zachodzą naturalne procesy starzenia się organizmu. Ginekologią plastyczną interesują się również te panie, które borykają się z różnymi dysfunkcjami narządów płciowych, ponieważ daje ona możliwości na rozwiązanie większości problemów – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący Euro-Klinikę.

Najpopularniejsze zabiegi

Wśród najczęściej wybieranych zabiegów wchodzących w zakres ginekologii plastycznej jest labioplastyka, a więc korekcja warg sromowych. Polega ona zwykle na odpowiednim uformowaniu warg sromowych większych lub mniejszych. Decydują się na nią kobiety, które mają kompleksy związane z przerośniętymi wargami sromowymi, będącymi dla nich zarówno problemem natury estetycznej, jak i zdrowotnym (zbyt duże wargi sromowe mogą obcierać się przy chodzeniu, jeździe na rowerze lub podczas noszenia obcisłych spodni, przez co są przyczyną bólu, odparzeń i otarć naskórka). Labioplastykę można wykonywać na dwa sposoby: jeden polega na klinowym wycięciu nadmiaru tkanek i ich ponownym zszyciu od brzegu do brzegu, a drugi na wycięciu nadmiaru tkanki na całej długości od okolicy łechtaczki aż do spoidła tylnego.

Innym zabiegiem ginekologii plastycznej, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród pacjentek, jest waginoplastyka (inaczej: plastyka pochwy). Umożliwia ona dopasowanie jej rozmiarów do uważanych za kobietę przez optymalne. Decydują się na nią głównie kobiety, których pochwa pozostaje rozciągnięta po ciężkim porodzie, i u których widoczne są przerosty lub blizny po nacięciach. Taki stan rzeczy skutkuje nie tylko zaburzeniami w sferze seksualnej, ale także może powodować nietrzymanie moczu. Waginoplastyka jest rozwiązaniem, dzięki któremu można skutecznie poradzić sobie z tym problemem. Przeprowadzić można ją mniej lub bardziej inwazyjnymi sposobami.

Ogromne możliwości

Wyżej wymienione zabiegi to tylko przykłady możliwości, jakie daje ginekologia plastyczna. Warto śledzić rozwój tej dziedziny i w razie potrzeby przełamać uprzedzenia, by skorzystać z jej pomocy, aby cieszyć się komfortem i dobrym zdrowiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here