Coraz większe wymagania turystów oraz moda na przecieranie nieznanych szlaków to czynniki, które skłaniają organizatorów turystyki do szukania nowych, atrakcyjnych dla klientów kierunków. Efekt? Biura podróży mogą nas zaskoczyć coraz ciekawszymi ofertami, w których – obok dobrze znanych i sprawdzonych kierunków wakacyjnych wypraw – pojawiają się nazwy państw nie kojarzących się z turystyką. A przecież Mołdawia może się okazać atrakcyjnym kierunkiem wycieczki dla każdego podróżnika, który lubi odkrywać mniej znane zakątki świata. Czym może oczarować go Mołdawia?
Ten mało znany kraj ma ogromny potencjał turystyczny. Mołdawia, powstała po upadku Związku Radzieckiego, może się pochwalić takimi sąsiadami, jak Rumunia i Ukraina. Dumą tego państwa jest rolniczy krajobraz, imponujące sady oraz winnice, w których powstają wspaniałe trunki.
Co mogą zobaczyć turyści podczas wycieczki po tym kraju?
Biura podróży, które mają już ten kierunek w swej ofercie, skupiają się na takich miastach, jak Kiszyniów oraz Tighina. Wspaniałymi atrakcjami Mołdawii są też jej zabytki sakralne, w gronie których wyróżnia się XV-wieczna cerkiew w Worońcu. Warto też zwrócić uwagę na resztki Wału Trojana koło Bendery. To ciekawa pamiątka z czasów rzymskich, obok której żaden miłośnik historii nie może przejść obojętnie. To właśnie takie atrakcje sprawiają, że mało znana do tej pory Mołdawia staje się coraz chętniej wybieranym kierunkiem turystycznych wypraw.

www.travelneo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here