Migreny to problem dotyczący nie tylko kobiet, ale i mężczyzn. Coraz częściej zdarza się, że również oni skarżą się na silne, migrenowe bóle głowy. Czym charakteryzuje się migrena?
Zazwyczaj jest to jednostronny, pulsujący ból głowy, powtarzający się co jakiś czas. Migrenowy ból głowy potrafi skutecznie uniemożliwić normalne funkcjonowanie. Często występuje w parze z nudnościami, wymiotami oraz światłowstrętem. U co czwartego pacjenta, skarżącego się na migreny, występuje zjawisko tzw. aury. Aura migrenowa pojawia się około godziny przed właściwym bólem głowy, a jej najczęstsze objawy to mroczki przed oczami, błyskające światła, zaburzenia widzenia, a nawet mowy. Migreny mogą mieć podłoże genetyczne, ale nie muszą. Często przyczyną jest stres, spożywanie alkoholu, nieregularne posiłki oraz odwodnienie. Kluczowym zagadnieniem, ułatwiającym leczenie migren, jest przyczyna ich występowania. Znając przyczynę, możemy spróbować ją wyeliminować, dzięki czemu ataki będą pojawiać się rzadziej i staną się słabsze.
Jeśli jednak migrenowy ból głowy ma podłoże genetyczne, niewiele jesteśmy w stanie zrobić. Jedyne kroki, jakie można podjąć podczas ataku migreny, to przyjmowanie leków przeciwbólowych oraz leków na nudności i uspokojenie. Ulgę mogą przynosić zimne okłady i kompresy, choć nie u wszystkich takie rozwiązanie się sprawdza. Atak migreny powinno się przeczekać, najlepiej w zacienionym, dobrze przewietrzonym i chłodnym miejscu. Należy pamiętać o piciu dużej ilości wody.
Aby wyeliminować migrenowy ból głowy z naszego życia, warto zadbać o higienę swojego otoczenia. Należy unikać miejsc hałaśliwych, dusznych, zatłoczonych. Warto zwrócić uwagę na to, jak długo śpimy. Niewystarczająca ilość snu, może być bezpośrednią przyczyną nasilenia migren. Pomocna może się również okazać medytacja. Techniki relaksacyjne pozwolą na zmniejszenie zgubnego wpływu stresów na zdrowie. W walce z migrenami pomoże również właściwie dobrana aktywność fizyczna. Jeśli nie lubimy bardzo intensywnego wysiłku fizycznego, warto spróbować pilatesu czy jogi.

www.pracowniapiekna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here