Miesiąc miodowy przed ślubem?

Intymny, romantyczny miesiąc miodowy z mężem to idealny sposób na relaks po weselu. Niestety nie każda młoda para ma swobodę, by wziąć tygodniowy urlop zaraz po ich wielkim dniu. Wiele par wybiera odroczony w czasie miesiąc miodowy, jednak istnieje coraz szczersze grono nowożeńców, którzy wybierają wakacje tuż przed ślubem.
Pary twierdzą, że podróż przedślubna, nazywana „wczesnym miesiącem miodowym”, daje im szansę na odstresowanie się i ponowne połączenie przed zawarciem związku małżeńskiego.
Najlepszą rzeczą w miesiącu miodowym jest brak presji: niezależnie od tego, czy zarezerwujesz dwudniowy pobyt w jednym z pensjonatów w Hiszpanii, czy udasz się do spa lub wyruszysz w podróż na Karaiby, Twoja podróż może być nisko budżetowa lub luksusowa zgodnie z założonym harmonogramem i budżetem.
Zanim odjedziesz w podróż, upewnij się, że kilka kluczowych zadań weselnych masz już odhaczonych z listy, a wszystkie pozostałe są pod Twoją kontrolą- nie ma nic gorszego niż powrót z wycieczki z nadchodzącą listą zadań do wykonania. Zaplanuj swoje wakacje tak, aby wpisywały się w proces planowania. Potwierdź i zarezerwuj salę weselną i DJ-a, powierz zaufanej osobie czuwanie nad przebiegiem przygotowań weselnych, gdy jesteś daleko. Pomyśl o tym w ten sposób: jeśli zaplanujesz miesiąc miodowy na osiem tygodni przed ślubem, zachęci Cię to do zrobienia wszystkiego na czas. Tak długo, jak planujesz pod kontrolą, dlaczego nie cieszyć się romantyczną, prewencyjną ucieczką?
Oczywiście pojawia się też aspekt pieniężny. Wesela nie są tanie. Jeśli wybierzesz się na wycieczkę w szczytowym okresie sezonu, może się okazać, że Twój wymarzony miesiąc miodowy kosztuje niemałą fortunę. Podróżowanie przed ślubem zamiast po nim może nie tylko pomóc Ci się zrelaksować przed uroczystością, ale może również pomóc Ci w zaoszczędzeniu pieniędzy z kopert.
Jeśli rozważasz wzięcie udziału w podróży przedślubnej, oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać:
1. Czy możesz sobie na to pozwolić?
Pary, które wybierają się na miesiąc miodowy po ślubie, czasami mają luksus sfinansowania podróży z prezentów pieniężnych otrzymanych od gości weselnych. Kiedy wybierasz się na wycieczkę przed weselem, najprawdopodobniej nie masz dodatkowego, finansowego wsparcia.
2. Czy jest coś, co wymaga Twojej uwagi, gdy jesteś daleko?
Jeśli tak, musisz mieć pewność, że pozostawiasz swoje obowiązki związane z planowaniem w odpowiednich rękach. Jest to realistyczne tylko wtedy, gdy pracujesz z profesjonalnym organizatorem ślubów, który będzie czuwał nad przebiegiem przygotowań około ślubnych i weselnych. Nie uciekaj od stresu wesela. Upewnij się, że wszystko masz pod kontrolą, zanim wyjedziesz na upragniony wypoczynek.
3. Kiedy planujesz wyjechać i jak długo planujesz wypoczywać podczas przedślubnego miesiąca miodowego?
W ciągu ostatniego miesiąca szczegóły dotyczące planowania uroczystości i dopięcia wszystkiego na ostatni guzik będą wymagały dużo czasu, a przyszła para młoda na pewno powinna być wtedy w pobliżu. Jednak zdecydowanie nie ma nic złego w szybkim, dwudniowym wyjeździe!

www.fabrykapodroznika.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here