Ekologiczne podejście i niestandardowe rozwiązania w domu i ogrodzie cieszą się rosnącą popularnością. Tak samo jak i niskobudżetowe propozycje, które pozwalają nam z pomysłem urządzić dom. Gdy jest się kreatywnym nie trzeba mieć wielu tysięcy na koncie, by urządzić z pomysłem wnętrze domu czy ogród. W tę ideę znakomicie wpisują się meble z palet. Można je wykorzystywać na wiele sposobów zarówno wewnątrz budynku jak i na tarasie.

Meble z palet dla domu

Kiedyś byłoby to nie do pomyślenia, żeby przerabiać transportową paletę na stolik kawowy czy sofę. Dziś takie rozwiązania cieszą się ogromną popularnością. Meble z palet dla domu stanowią całkiem spory asortyment, dający wiele możliwości aranżacyjnych. Wśród propozycji znajdziemy stoliki kawowe, które należą do najpopularniejszych mebli domowych, jeśli chodzi o ten materiał, ale także możemy przebierać w różnego rodzaju pufach, szafkach, łóżkach, biurkach, regałach, sofach czy fotelach. Ich stylistyka znakomicie wpisuje się w minimalistyczne wnętrza oraz w te utrzymane w klimacie skandynawskim. Rzecz jasna nikt, nie mówi że trzeba mieć cały salon urządzony w meblach z palet. Wystarczy jeden taki mebel, by móc wprowadzić do wnętrza zupełnie inny klimat.

Meble z palet dla ogrodu

Jeśli chodzi o tarasy i ogrody to meble z palet cieszą się ogromną popularnością. Są nie tylko ładne, ale i praktyczne. Można z nich wykonać cały komplet takich pomysłowych mebli. Obszerne wygodne ogrodowe sofy czy leżaki pozwolą wygodnie odpocząć po ciężkim dniu. Duże stoły z palet pozwolą pomieścić wszystkich domowników, czy gości. Z palet wykonuje się także pomysłowe dekoracje takie jak różnego rodzaju kwietniki czy wieszaki, którymi można ciekawie ozdobić przestrzeń.

Meble z palet DIY

Jeśli tylko masz trochę umiejętności majsterkowicza to możesz takie meble z palet wykonać samodzielnie. Palety nie są drogie, Jedna kosztuje nie więcej niż kilkanaście złotych. Zaś do zrobienia stolika starczą 3-4 sztuki. Wystarczy kupić takie w naprawdę dobrym stanie. Następnie należy je starannie zeszlifować papierem ściernym. Można to zrobić ręcznie lub przy pomocy szlifierki. W przypadku prostego stolika kawowego zostaje już tylko skręcenie ze sobą poszczególnych elementów. Na koniec malujemy stolik na wybrany kolor oraz lakierujemy lakierem do drewna, który doskonale zabezpieczy malowaną powierzchnię. Jeśli chcemy aby stolik można było swobodnie przesuwać (palety są dość ciężkie) to mocujemy od spodu solidne kółka. I to tyle. Własnoręcznie zrobiony mebel jest gotowy. W internecie znajdziemy wiele tutoriali na meble z palet, które niewielkim wysiłkiem możemy zrobić samodzielnie. Taki mebel nie tylko znacznie bardziej cieszy nasz wzrok, ale też jest powodem do dużej satysfakcji, Wszak najbardziej cenimy, to co zrobimy własnymi rękami.

Meble z palet ze sklepu

Ci, którzy nie mają zdolności technicznych mogą kupić gotowe meble z palet lub też zamówić spersonalizowany egzemplarz. Coraz więcej firm na rynku widząc ich potencjał i popularność zajmuje się tworzeniem mebli z palet. To jeden z tych trendów, który będzie się utrzymywać przez długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here