Województwo lubelskie – jeden z najpiękniejszych regionów w Polsce. Do niedawna ceniony głównie przez studentów. Od kilku lat postrzegany już nie tylko jako region dobry do studiowania, ale również do zamieszkania na stałe.

Są w Polsce takie miasta, które mają swój klimat. I takim miastem z całą pewnością jest Lublin. Nie jest to miasto dla poszukiwaczy miejskiego zgiełku, raczej dla miłośników slow-life.

Lublin łączy w sobie wszystko to czego szukają młodzi ludzie. Po pierwsze – idealne miasto do studiowania. Kilka uczelni wyższych (prywatnych oraz państwowych), które oferują studia na wielu kierunkach, na jednym z najlepszych poziomów w Polsce.

Dla osób po studiach Lublin też ma ciekawą ofertę. Choć jeszcze do niedawna uznawany za niezbyt atrakcyjne miasto dla osób poszukujących pracy teraz może poszczycić się sporymi osiągnięciami w tym temacie. Dzięki systematycznemu rozwojowi gospodarczemu Lublin stał się dynamicznym ośrodkiem oferującym bardzo ciekawe perspektywy zawodowe dla młodych ludzi. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu coraz więcej ludzi po studiach decyduje się na pozostanie w Lublinie, zamiast wyjeżdżać do miast takich jak Warszawa czy Kraków w poszukiwaniu pracy.

Kolejnym ważnym aspektem (poza pracą) jest dla młodych szansa na własne mieszkanie. To kolejny, niezbędny krok do pełnego usamodzielnienia się. I pod tym kątem Lublin ma wiele do zaoferowania. Rynek nieruchomości rozwija się tu bardzo dynamicznie. Kolejne dzielnice miasta rozbudowują się oferując młodym nowe mieszkania Lublin. Przewagą są oczywiście konkurencyjne – w porównaniu z większymi aglomeracjami ceny mieszkań. W zależności od dzielnicy w Lublinie można kupić mieszkanie już od 4 tys zł za metr kwadratowy.

Lublin jest atrakcyjny również pod względem turystycznym. To idealna baza do wypadów na piękne Roztocze, czy do Zamościa. Bliskość pojezierza łęczyńsko-włodawskiego pozwala na przyjemny relaks w trakcie wakacji, a lotnisko w Świdniku czyni z Lublina idealną bazę wypadową zarówno do zagranicznych kurortów jak i większych miast w Polsce.

Jeśli do tego wszystkiego dodamy bogatą ofertę kulturalną miasta, liczne festiwale, koncerty i wydarzenia na skalę ogólnopolską a nawet światową otrzymujemy idealne pod każdym względem miejsce do zamieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here