Jakiego producenta okien PCV wybrać?

Wybór okien do domu to zawsze duży dylemat dla każdego inwestora. Po pierwsze, okna kosztują sporo. Im więcej oszklonych przestrzeni w domu, ciekawych i nowoczesnych rozwiązań, jakie proponują współcześni architekci, tym wyższe koszty. Po drugie, okna charakteryzują się tak wieloma różnymi parametrami, które opisywane są za pomocą skomplikowanych wzorów i szeregu liczb, że przeciętny klient czasami ma ochotę po prostu schować głowę w piasek. Okien nie można wybierać jednak tylko i wyłącznie na podstawie ich aspektów wizualnych. To oczywiście również ważne, ale naprawdę bardzo powierzchowne. Jak zatem wybrać naprawdę dobrego producenta okien PCV?

Okna PCV – ranking okien

Okna PCV – jaką markę wybrać z gąszczu tak wielu renomowanych producentów, którzy prześcigają się w najnowszych rozwiązaniach technologicznych? Nawet nieograniczone możliwości finansowe wcale nie muszą być tutaj ułatwieniem. Przecież nie zawsze najdroższe oznacza najlepsze! Naprawdę warto mieć tego świadomość. Z drugiej strony, podczas wyboru i zakupu okien do swojego domu, na pewno nie warto decydować się również na rozwiązania najtańsze. Dobrze jest zatem wybrać tak zwany złoty środek. W tym miejscu również pojawia się spory dylemat, bo to właśnie złoty środek jest okupowany przez największą liczbę producentów. Jak poradzić sobie z tą trudną sytuacją? Warto odpowiedzieć sobie po pierwsze na pytanie, które parametry okien są dla nas wyjątkowo ważne? Najlepiej byłoby, aby wybrane modele charakteryzowały się jak najlepszymi osiągami właśnie w wybranych parametrach.

Okna PCV jakiego producenta wybrać?

Z morza ofert trzeba dosłownie wyłowić perełki. Najlepiej robić to skrupulatnie analizując rankingi okien dostępne w internecie oraz w fachowej prasie. Trzeba oczywiście wziąć poprawkę na to, że rankingi bywają czasami sponsorowane przez konkretną markę. A zatem szukajmy rankingów niezależnych, nad którymi ktoś naprawdę mocno się napracował, analizując parametry oferowane przez producentów. Takie rankingi ułatwiają ostateczną decyzję. Ich przewertowanie wymaga czasu, ale naprawdę opłaca się właśnie z perspektywy czasu. W końcu okna to inwestycja na lata. Warto zwracać uwagę na wybrane przez siebie parametry i właśnie pod tym kątem dokonywać ostatecznej decyzji. Szczególnie ważne są między innymi energooszczędność, wiatroszczelność oraz wodoszczelność, trwałość okien oraz parametry związane z ochroną przed włamaniem.

Okna inne niż wszystkie

Kolejną kwestią, która może mieć wpływ na ostateczny wybór producenta okien, jest możliwość spersonalizowania zamówionych do domu okien. To już ma bezpośredni związek z aspektem wizualnym produktu. Nie są to parametry techniczne, które zawsze powinny mieć pierwsze znaczenie, ale również warto brać je pod uwagę. Okna stanowią przecież ważny element ostatecznego wyglądu bryły domu. Muszą się ładnie prezentować i zdobić elewację. Czasami pojawia się również potrzeba stworzenia okna na wymiar. Nie wszyscy producenci okien PCV mają właśnie tego typu usługę, jednak z pewnością warto premiować markę właśnie za takie podejście do tematu.

Montaż okien

Co może jeszcze wpływać na ostateczny wybór producenta okien PCV? Dla wielu klientów duże znaczenie ma możliwość zamówienia nie tylko samego produktu, ale też montażu. To przecież najwygodniejsze rozwiązanie. Monterzy okien pracujący z produktem danej marki muszą znać go od podszewki. To rzeczywiście dobry trop, jednak tylko wtedy, gdy producent rzeczywiście dokłada wszelkich starań do tego, by okna były prawidłowo zamontowane. Bardzo dobre wrażenie na kliencie powinno zrobić między innymi to, gdy konsultant lub pracownik w salonie okien, proponuje możliwość umówienia wizyty na placu budowy przed montażem. To jeden z prostych sposobów na to, aby uniknąć poważnych problemów i błędów na kolejnych etapach montowania okien. Jeżeli producent okien, w swoim firmowym salonie, właśnie w taki sposób podchodzi do klienta – to naprawdę doskonały trop. Dlatego też tak sprytnym rozwiązaniem jest odwiedzanie firmowych salonów okien, a nie tylko sklepów oferujące produkty od różnych marek.

Źródło: http://oknotest.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here