Jakie są zalety kontenerów IBC?

Jak wiadomo zdecydowanie się na bardzo bezpieczne przechowywanie półpłynnych oraz płynnych substancji związane jest wprowadzeniem profesjonalnych rozwiązań. W przemyśle bardzo ważną kwestią jest odpowiednie magazynowanie półproduktów. Konieczny praktycznie na każdym etapie produkcji będzie pojemnik IBC. Zadaniem produktu jest bowiem bardzo bezpieczne przechowywanie półproduktów na każdym z etapów produkcyjnych.

Jakie są atuty wykorzystania kontenerów na ciecze?

Zdecydowanie najczęściej wymienianą korzyścią będzie bardzo duża pojemność wynosząca aż 1000 litrów. Kolejną zaletą jest niezwykle praktyczny i ergonomiczny kształt. Kontener zapewnia także ochronę nawet w najtrudniejszych warunkach i jest idealny do przenoszenia np. wózkiem widłowym.

Kontener IBC jako narzędzie do optymalizacji kosztów

Warto mieć świadomość, że korzystanie z tego typu kontenerów umożliwia na zaoszczędzenie bardzo dużo miejsca. Paletopojemnik dzięki swojej budowie jest bardzo bezpieczny pod wieloma aspektami. Jest bowiem opcja postawienia nawet kilkudziesięciu kontenerów na regałach w danej alejce hali produkcyjnej. Pomaga to przede wszystkim w utrzymaniu porządku, a także sprawia, że możliwe jest zachowanie dużo wolnej przestrzeni. Oszczędzać można także czas. Świetnym przykładem będzie bardzo szybka możliwość pobrania półproduktu cieczy.

Przeznaczenie kontenerów ibc

Paletopojemnik zdaje egzamin w kwestii przechowywania półproduktów praktycznie we wszystkich zakładach, które zajmują się przetwórstwem albo produkcją. Kontenery doskonale sprawdzą się także w branży chemicznej, paliwowej, paszowej, poligrafii czy budowlanej. Doskonałym przykładem może być producent farb. Jak wiadomo w tym przemyśle potrzebna jest bardzo duża liczba półproduktów. Ogromna pojemność, a także wytrzymałość skrzyń na ciecze umożliwia na niezwykle wygodny transport między miejscem składowania a produkcją.

Przechowywanie kontenerów ibc

Ze względu na wymagania przemysłowe, kontenery ibc charakteryzują się bardzo typowymi wymiarami jeżeli chodzi o ładunek paletowy. W zdecydowanej większości przypadków podstawa kontenera jest wymiarami bardzo zbliżona do euro palety. Wysokość wynosi zatem około 120 cm. Warto wiedzieć, że bardzo uniwersalne wymiary umożliwiają na bardzo prosty transport, a także bezproblemowe przechowywanie. Należy także mieć świadomość, że praktycznie każdy kontener ibc na ciecz ma klatkę ochronną, której zadaniem jest wzmocnienie całej konstrukcji. W ten sposób można także składować kontenery ibc jeden na drugim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here