Wraz z nadejściem jesieni, tuż przed dniem Wszystkich Świętych, na naszych ulicach i w domach rozpoczyna się wielka zabawa, w której każdy może stać się wesołym duszkiem lub postacią o upiornym wymiarze.

 Dzieci kochają Halloween, a organizacja z tej okazji imprez staje się coraz bardziej popularna. Nawet sceptycy przyznają, że dobrze przygotowana zabawa może stać się jedną z najlepszych w roku. Liczy się klimat i właściwie opracowany scenariusz. Jak zorganizować przyjęcie halloweenowe dla dzieci? Sprawdź nasze pomysły na Halloween.

Niech króluje dynia

Nie ma osoby, która nie kojarzyłaby Halloween z dynią. Pękate, okrągłe i szalenie plastyczne stają się prawdziwą inspiracją dla organizatorów. Do przygotowania dyniowej buzi będziemy potrzebowali dużego kartonu, w którym wycinamy otwór i rysujemy na nim dynię. Dodatkowo zaopatrujemy się w piłeczki do ping-ponga, na których rysujemy oko, pająka lub inną „straszną” rzecz. Maluchy będą miały za zadanie trafić piłeczką w otwór. To doskonała zabawa aktywizująca na początek.

Dynię warto wykorzystać po wielokroć. Tym razem możemy wybrać tę prawdziwą, o przyjaznych dla dziecięcych rączek rozmiarach. Koniecznie osoba dorosła musi odciąć czubek dyni. Mali imprezowicze będą mieli za zadanie wydrążyć pękatą panią i zrobić z niej lampion. Do zabawy będą potrzebne łyżki, miska na miąższ oraz flamastry.

Łakocie w wielu postaciach

Najpopularniejszą i tym samym powszechnie znaną zabawą jest „cukierek albo psikus”. To zdecydowanie zabawa dla odważnych i starszych dzieci, które mogą samodzielnie wyruszyć na poszukiwanie łakoci. Mniejszym uczestnikom zabawy z pewnością spodoba się poszukiwanie cukierków ukrytych w najdziwniejszych zakamarkach. Słodycze możemy ukryć właśnie w dyni lub wymagających przekłucia balonach. Urozmaiceniem zabawy może być stworzona na tę okazję specjalna mapa cukierkowych skarbów. Idąc tym śladem można także zabawę urozmaicić w zadania do wykonania, ale i bez tego elementu poszukiwania będą przednie.

Ząbki i brzuszki

Któż z nas dorosłych nie zna zabawy polegającej na złapaniu i zjedzeniu jabłka pływającego w misce z wodą? Ta zabawa idealnie nadaje się także dla dzieci, ale zamiast umieszczenia jabłka w wodzie można je przywiązać do sznurka i zawiesić – unikniemy małej powodzi i ewentualnych, niekontrolowanych podtopień. Zamiast jabłek śmiało możemy wykorzystać mięciutkie i oblane lukrem pączki donuty.

Równie popularnym i uwielbianym przez dzieci elementem zabawy są balony. Bieganie z nimi może okazać się sztuką. Do tej zabawy dzieci muszą dobrać się w pary – mogą je losować z czarodziejskiej kuli. Każda para dostaje jednego balonika, którego umieszczają pomiędzy swoimi brzuszkami. Której parze uda się najszybciej przebiec wyznaczony dystans i nie zgubić balonika, ta oczywiście wygrywa.

Dostosowany do dzieci scenariusz

Zabawa halloweenowa dla dzieci musi być dopasowana do wieku uczestników. Nie może na niej zabraknąć także jedzenia. I w tym zakresie warto postawić na niecodzienność i zamiast ciasteczek o zwykłym kształcie wykroić różnego rodzaju paluchy, oczy, pająki. Mali goście nie zmieniają swoich upodobań kulinarnych, ale my możemy zmienić sposób podania tego, co takie oczywiste. Nawinięty na paluszek plasterek sera, który zostanie przez nas odpowiednio postrzępiony może stać się miotłą czatownicy, a kiełbaski w cieście francuskim mogą przemienić się w pazur wiedźmy.

Organizując przyjęcie dla dzieci pamiętajmy, że te lubią wszystko, co proste i jednocześnie tajemnicze w pierwotnej postaci. Stając się na chwile dzieckiem, z pewnością stworzymy najlepszą imprezę halloweenową, na której sami chętnie się pobawimy.

Źródło: Pozyczkomat.pl – pożyczki online

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here