Jak zarabiać na blogu

Jak zarabiać na blogu? To pytanie zadaje sobie wiele osób poszukujących pracy online. Pisanie tekstów na bloga nie jest pracą trudną, ale i ona wymaga od nas pewnych poświęceń i głębszego zaznajomienia się z tematem.
Zarabianie na blogu opiera się na paru elementach. Pierwszym z nich oczywiście są dobre i ciekawe teksty. Blog przecież musi o czymś opowiadać; na szczęście nikt nie ma określonych ram tematycznych, a wybór jest ogromny, więc każdy znajdzie coś dla siebie.
Drugim elementem jest rozpoczęcie współpracy z jakąś marką, którą wybiera się w zależności od tematyki naszego bloga. Jeśli jest to blog o zdrowym stylu życia, możemy na przykład promować jakąś sieć siłowni, lub zdrowe produkty dietetyczne. Ważne jest, by reklama danego produktu nie wydawała się czytelnikom sztuczna, a stała się zwyczajowym elementem bloga.
Kolejnym sposobem na zarabianie na blogowaniu są reklamy. Istnieje wiele różnych stron, które oferują dodatkowy zarobek za wyświetlenia swoich reklam na stronie bloga. Nie są to może najwyższe kwoty, ale wszystko zależy od tego jak bardzo popularny jest blog i jak często jest odwiedzany.
Wiele osób decyduje się również na promowanie swoich własnych produktów; innych blogów, czy stron internetowych, produkują przedmioty własnej marki, bądź kursy online. Jest to dobry sposób, gdy nasz blog dociera już do większej publiczności.
Ostatnim, nowym sposobem zarabiania na blogu jest tzw. afiliacja. Afiliacja polega na podawaniu linków do kupna danego produktu w swoim blogu. Link ten przekieruje czytelnika na stronę sklepu online i jeśli dokona on tam zakupu, prowizja za zakup zostanie przesłana do blogera. Oczywiście, by czytelnik kupił produkt promowany na naszym blogu musi czuć, że wiemy co reklamujemy, że być może sami to sprawdziliśmy.
Podsumowując; zarabianie na blogu nie jest tak trudne, jakby mogło się wydawać, ale nie należy również do rzeczy banalnych. Każdy może spróbować tu swoich sił, jeśli nie na pełny etat, na pewno sprawdzi się to jako dodatkowe źródło dochodu.

www.bloggers.tips/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here