Jak wygląda okres?

Miesiączka u każdej kobiety wygląda inaczej. Niektóre kobiety w czasie okresu czują się bardzo źle, a inne nie odczuwają, że go mają. Pierwsza miesiączka jest zazwyczaj bardzo ważnym przeżyciem i nie do końca wiadomo jak powinna wyglądać.

Krwawienie miesiączkowe trwa zazwyczaj od 3 do 7 dni i wbrew pozorom kobieta nie traci w tym czasie dużo krwi. Na początku okresu pojawić się może ból brzucha, biegunka i wymioty oraz inne nieprzyjemne objawy, które na szczęście nie występują u wszystkich kobiet. Dodatkowo pewien okres przed miesiączką oraz na jej początku kobieta może być rozdrażniona oraz mieć większy apetyt, co wymaga zrozumienia przez otoczenie. W większości wpływ na to mają hormony, a więc nie warto kłócić się i obwiniać wzajemnie, gdy kobieta ma okres lub napięcie przedmiesiączkowe. Zdecydowanie warto wykazać zrozumienie i odpuścić. Oczywiście w granicach rozsądku.

Co ile dni jest okres? To również jest sprawą indywidualną każdej kobiety, jednak książkowy okres pojawia się co 28 dni, ponieważ tyle trwa cykl. Może on być dłuższy lub krótszy w zależności od organizmu kobiety, a na początku przygody z miesiączką może on się znacznie wydłużyć i jest to normalne do pewnego wieku. Jednak, gdy dorosła kobieta lub dziewczyna w wieku powyżej 16 lat ma nieregularne miesiączki, pojawiające się raz na kilka miesięcy lub zbyt częste menstruacje musi udać się do lekarza specjalisty. Z wizytą u ginekologa nie warto zwlekać i nie trzeba się jej obawiać, ponieważ jest to lekarz jak każdy inny, który ma za zadanie nam pomóc, a nie straszyć lub zaszkodzić.

www.pozytywnazmiana.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here