Jak wrócić do formy po wieczorze kawalerskim

Wieczór kawalerski – w zdecydowanej większości przypadków – zdarza się tylko raz w życiu. Nic więc dziwnego, że zazwyczaj świętuje się go z przytupem… Poranek po takiej imprezie może być jednak naprawdę trudny do przetrwania. Jak szybko pozbyć się kaca po wieczorze kawalerskim? Czy istnieją sposoby na kaca, które można zastosować jeszcze przed wyruszeniem na podbój barów i klubów? Oto garść przydatnych informacji!

Jak zaplanować wieczór? Profilaktycznie sposoby na kaca

Jeśli to ty jesteś odpowiedzialny za organizację wieczoru kawalerskiego dla swojego kumpla, wykorzystaj ten fakt, by zabezpieczyć całą ekipę przed kacem mordercą jeszcze przed zasadniczą częścią imprezy. Zamiast zaczynać z grubej rury w barze czy klubie, najpierw wszyscy spotkajcie się w jakimś dobrym lokalu i… zjedzcie obfitą kolację.

Wybierzcie coś naprawdę solidnego i raczej tłustego, np. stek czy żeberka BBQ – w ten sposób żołądek będzie lepiej przygotowany na starcie z alkoholem, a proces wchłaniania alkoholu do krwi zostanie spowolniony. Jednym słowem – nie upijecie się zbyt szybko. Postarajcie się też ograniczyć palenie papierosów – nikotyna potęguje bowiem negatywne skutki picia alkoholu.

Syndrom dnia następnego – co robić?

Nie oszukujmy się jednak – przy imprezie takiego kalibru środki zapobiegawcze mogą nie wystarczyć. Istnieje więc prawdopodobieństwo, że rano i tak obudzicie się potwornie zmęczeni z różnymi nieprzyjemnymi dolegliwościami. Jak można sobie pomóc w takiej sytuacji? Każdy ma własne, mniej lub bardziej skuteczne sposoby na kaca. My polecamy przede wszystkim podjęcie dwóch podstawowych działań:

  • Weź elektrolity. Odczuwasz nieprzezwyciężone pragnienie? Nic dziwnego – po tak intensywnej celebracji okraszonej niemałą dawką alkoholu poziom nawodnienia twojego organizmu na pewno nie jest prawidłowy. By wspomóc go w tym trudnym momencie, pij dużo średniozmineralizowanej wody i zażyj rozpuszczalne w wodzie elektrolity. Pomogą ci szybciej stanąć na nogi.
  • Zaparz herbatę z miodem i cytryną. Nie zwlekaj, rano zaparz dla wszystkich łagodną, niezbyt mocną herbatę, a gdy trochę przestygnie, dodaj do niej hojną łyżkę dobrego miodu i dużo soku z cytryny. Taką herbatę można popijać przez cały dzień.
  • Zorganizuj maraton filmowy. Kto nie lubi oglądać lekkich komedii na kacu (i o kacu)? Trylogia Kac Vegas będzie najlepszym wyborem. Przy okazji powspominacie, co działo się podczas waszego wieczoru kawalerskiego!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here