Jak walczyć z mszycami?

Mszyce to szkodniki, które dają się we znaki każdemu ogrodnikowi. Uwielbiają pewne gatunki roślin, które z czasem niszczą i znacznie osłabiają ich wzrost. Warto wiedzieć, co na mszyce można stosować, by cieszyć się pięknie rosnącymi roślinami. Wiele preparatów działa zarówno profilaktycznie, jak i jest w stanie zlikwidować inwazję mszyc, które już osiedliły się na liściach.

Środki naturalne
Przy niewielkiej inwazji oraz w hodowlach ekologicznych warto zastosować środki naturalne, które można zrobić w domu. Warto wykonywać w domu napary z roślin, które odstraszają mszyce. Należą do nich czosnek, mięta, cebula czy lawenda. W wielu przypadkach może sprawdzić się również napar z pokrzyw lub ze skrzypu polnego. Przy inwazji mszyc preparatami można kropić rośliny co dzień, a profilaktycznie 2 razy w tygodniu.

Środki chemiczne
Niestety, metody naturalne nie zawsze się sprawdzają, zależy to od stopnia nasilenia problemu z mszycami. W każdym sklepie ogrodniczym czy markecie budowlanym kupimy preparaty przeznaczone do zwalczania mszyc. Są one dostępne w postaci koncentratu rozpuszczalnego w wodzie. Aby pozbyć się mszyć, wystarczy kropić nimi roślinę – częstotliwość stosowania zabiegu jest różna i w wielu przypadkach zależy od gatunku rośliny. Najlepiej jest stosować dawki zgodne z zaleceniami na ulotce preparatu dołączonej do każdego opakowania. Środki chemiczne wykazują dużą skuteczność i są w stanie bardzo szybko poradzić sobie z mszycami atakującymi rośliny ozdobne i uprawne, a przy tym są bezpieczne dla samych roślin.

www.chilimy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here