Sprzątanie domu, czy mieszkania jest rzeczą naturalną dla każdego. Jednak spotkać możemy niewiele osób, które lubią to zajęcie. Ciągłe walczenie z kurzem, osadem, czy tłustymi plamami, potrafią zniechęcić nie jedną osobę. Ciągnie się to godzinami, wymaga wiele wysiłku, dodatkowo zdarza się, że nasza walka jest bezskuteczna. Poniżej przedstawię wam kilka trików, które pomogą w szybkim i skutecznym sprzątaniu. Przy kolejnej okazji polecam zastosowanie ich.

Jak sprzątać dom – triki

1. Półki w lodówce owinąć możemy folią spożywczą, którą wystarczy zmienić raz w tygodniu. Wówczas nie będzie konieczności ciągłego mycia i szorowania, które zajmuje dużo czasu. Jeżeli natomiast chcemy pozbyć się brzydkiego zapachu, wówczas należy włożyć kilka wacików nasączonych sokiem z cytryny.
2. Jeżeli myślicie o odświeżeniu dywany, to wystarczy posypać go sodą oczyszczoną. Dopiero po 20-30 minutach odkurzyć. Różnicę zobaczymy od razu. Będzie czyściejszy, dodatkowo pozbędziemy się nieprzyjemnych zapachów.
3. Przypalony garnek w środku namoczmy płynem do płukania tkanin, przez około 20 minut. Kolejno normalnie myjemy myjką z użyciem płynu do naczyń. Natomiast do zewnętrznej części użyjmy cifa i pasty do zębów. Brzydki, brązowy, przypalony kolor zniknie całkowicie, lub zmniejszy się o kilka stopni.
4. Za pomocą płynnego amoniaku możemy idealnie wyczyścić palniki. Do zamykanej szczelnie torebki wlewamy około 1/3 szklanki amoniaku i dokładnie zamykamy wraz z palnikiem. Zostawiamy na noc. Rano dokładnie płuczemy. Będą wyglądały jak nowe.
5. Kolejny sposób jak sprzątać dom z pomysłem. W koszu na śmieci zastosuj dwa worki. Jeden będzie służył do zbierania śmieci. Jednak jeśli się podrze i coś wypadnie, lub przecieknie, wówczas zatrzyma się na drugi, zabezpieczającym worku. Zaoszczędzimy czas na czyszczeniu kosza z zanieczyszczeń.
6. Do czyszczenia ciemnych, drewnianych mebli dobrze jest użyć czarną herbatę. Mocno zaparzoną odstawiamy do ostygnięcia, następnie używamy ją do polerowania. Powierzchnia będzie błyszcząca, bez żadnych jasnych zacieków.


7. Tłuste plamy z dywanu i mebli usuniemy z łatwością za pomocą mąki lub sody oczyszczonej. Wystarczy delikatnie posypać plamę i po chwili ją odkurzyć.
8. Wszelkiego rodzaju wąskie szczeliny, np. między kuchenką a szafką, do których dostają się okruchy, resztki żywności, również możemy wyczyścić. Ściereczkę nasączamy i zakładamy na nóż. Następnie przeciągamy przez szczelinę.
9. Jeżeli nasz piekarnik jak zabrudzony i zaschnięty, wystarczy włożyć miskę z wodą z sokiem z cytryny i rozgrzać. Brud będzie łatwiejszy do usunięcia ściereczką, bez konieczności szorowania.
10. W większości kuchni powodem przykrego zapachu jest zazwyczaj mokra gąbka, która również zbiera bakterie i grzyby. Ładnie ją wysuszyć możemy za pomocą klipsa biurowego. Wystarczy upiąć go na jednej z krawędzi, rozłóż ramiona i użyj jako podstawki.
Sprzątanie domu nie jest łatwym i ciekawym zajęcie. Jednak po zastosowaniu tych kilku trików może stać się przyjemniejsze i zachęcające. Dodatkowo zaoszczędzimy sporo czasu, które możemy przeznaczyć na prawdziwe przyjemności. 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here