Torebki skórzane są symbolem elegancji i dodają szyku każdej stylizacji. Stają się obiektem pożądania wielu pań, które z radością stają się właścicielkami kolejnej ładnej torebki. Niektóre panie mają już spore kolekcje skórzanych listonoszek, kopertówek i shoperów, a inne cieszy nawet jedna torebka skórzana. I jedne i drugie powinny jednak wiedzieć o tym, jak przechowywać torebki skórzane, by długo zachowały swój wspaniały wygląd.

Przygotowanie do przechowywania

Gwarancją długiego dobrego wyglądu torebki skórzanej jest odpowiednie przygotowanie do dłuższego przechowywania. Zanim więc odłożymy torebkę po użyciu powinniśmy ją dokładnie opróżnić. Nie powinny w niej zostać nie tylko klucze i dokumenty, których przecież będziemy potrzebować, ale również drobiazgi, typu szminka, chusteczki czy notesik. Torebka powinna być pusta i wytrzepana z wszystkich śmieci, które mogły się do niej dostać.

Po opróżnieniu torebki powinniśmy zadbać o to, by ją czymś wypełnić. Jeśli tego nie zrobimy, to torebka może się łatwo zdefasonować i stracić swój urok. Wnętrze torebki możemy wypełnić pogniecionymi gazetami włożonymi do worka, folią bąbelkową czy nieużywaną chustką lub szalikiem. Istotne jest, by wypełnienie pasowało rozmiarem do torebki, czyli nie może go być ani za mało ani za dużo. Tak przygotowaną torebkę, oczyszczoną i wypełnioną możemy odłożyć na miejsce przechowywania.

Gdzie przechowywać torebki?

Możliwości przechowywania torebek jest bardzo dużo. Wszystko zależy od tego, ile mamy torebek i miejsca, by je trzymać wtedy, gdy nie są noszone. Zobaczmy zatem, jakie są najpopularniejsze miejsca, w którym torebki skórzane będą bezpieczne i zachowają swój wygląd na długi czas.

Wiele pań decyduje się wykorzystać do przechowywania torebki drzwi szafy. Na jednym lub obu skrzydłach wieszają one haczyki, a następnie na nich wieszają kolejno torebki, wcześniej odpowiednio przygotowane. Jest to bardzo wygodne, bo z jednej strony torebki są od razu pod ręką, gdy szykujemy się do wyjścia, a z drugiej strony nie zajmują cennego miejsca na półkach. Niestety rozwiązanie to ma również swoje wady, bo nie może być zastosowane w szafie z drzwiami przesuwnymi. Właścicielki takich szaf muszą poszukać innego rozwiązania.

Drugim miejscem, w którym możemy przechowywać torebki, są półki. Mogą to być zarówno półki w szafie ubraniowej, jak i otwarte półki w garderobie. Wypchane wcześniej torebki układamy po prostu na półce, jedną obok drugiej. Musimy jednak pamiętać, że jeśli kładziemy torebki na otwartych półkach, to powinniśmy je również zabezpieczyć przed osiadającym kurzem. Warto je włożyć w specjalne pokrowce lub po prostu w stare poszewki bawełniane. Ważne, by pokrowiec był wykonany z przewiewnego materiału, a zatem nie może to być typowa reklamówka z plastiku. Włożenie torebki skórzanej do takiej siatki przyniesie więcej szkody niż pożytku.

Ostatnim sposobem przechowywania skórzanych torebek, na który chcemy zwrócić uwagę jest wieszanie torebek na haczykach. Wspominaliśmy już o tym w kontekście drzwi szafy, ale tutaj chcemy podkreślić, że haczyki mogą wisieć również na drzwiach, ścianie, czy specjalnym wieszaku. Przechowywane w ten sposób mogą również wzbogacać wystrój wnętrza, co docenią szczególnie panie, które cenią sobie nietuzinkowe dekoracje w swoim domu. Chcesz wiedzieć więcej? Koniecznie przeczytaj poradnik na stronie https://sklep.puccini.pl/blog/jak-dbac-o-skorzana-torebke-4-praktyczne-wskazowki/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here