Jak narysować smoka?

Twoja dłoń wciąż się doskonali: twoje palce są w stanie dokładnie kontrolować siłę nacisku na papier, a twój mózg w końcu nauczył się powstrzymywać odruch zamazywania uprzednio wycieniowanych fragmentów obrazu. Myślisz teraz o czymś trudniejszym niż mały szkic, a portrety są takie zwyczajne lub postanowiłeś od razu rzucić się na głęboką wodę i spróbować swoich sił w niezwykle ciężkim starciu. Oto zbrojny w jedynie ołówek porywasz się na istotę nie z tego świata. Jednak wcześniej warto zadać sobie jedno kluczowe pytanie, czyli jak narysować smoka? Niestety pewna animacja nie odpowiedziała, więc to tutaj możesz zyskać kilka przydatnych wskazówek, które pomogą ci w stworzeniu twojej własnej istoty rodem z książki fantasy.

1. Forma i pomysły — Najpierw powinieneś ustalić, jak ma wyglądać twój smok. Możesz zdecydować się na jego długi gatunek dalekowschodniego pochodzenia lub podążyć za bardziej europejską wizją i stworzyć skrzydlate zwierzę. A może masz już w głowie swoją własną hybrydę? Jeśli tak weź sobie drugą kartkę i przenieś się do kolejnego puntu.

2. Ułożenie — Z pewnością na tym etapie przygód ze sztuką, jesteś w stanie mniej więcej określić swój poziom umiejętności. Nie każdy powinien od razu porywać się na skomplikowanie splecione ze sobą chińskie smoki, czasem równie dobrze może się prezentować istota stojąca prosto, a jeśli czujesz się już bardziej pewnie z drugą opcją, spróbuj zastosować ciekawą perspektywę. Umieść swój punkt widzenia na wysokości podniesionego ogona lub spójrz na niego z lotu ptaka.

3. Detale — Jeśli wydaje ci się, że twoja forma i ułożenie są nieco ułomne, nie przejmuj się. Możesz nieco poprawić sylwetkę, nawet taką o zachwianych proporcjach, jeśli będziesz w stanie umiejętnie pokierować swoim narzędziem twórczym podczas zaznaczania łusek, cieniowania oka, czy też dodawania wyjątkowych cech swojej istocie.

4. Wyróżnij się — Twój smok nie musi być piękny, a jeśli wyeksponujesz jego defekty, ma szansę stać się interesujący. Zbyt mocno zaznaczona kreska podczas cieniowania to doskonała okazja, aby umieścić w tym miejscu szramę po walce, a jeśli jedno z twoich oczy wygląda jak czarna dziura, podąż w tym kierunku. Możesz nawet pozbawić swój twór oka lub jednej łapy, jeśli taka jest twoja wola.

www.prezentbox.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here