Jak dobrać spodnie do figury?

0
1737

Warto zdać sobie sprawę z tego jak ważnym elementem stroju są spodnie. Dobrane w nieodpowiednim kroju, a nawet kolorze potrafią zaburzyć wizualne postrzeganie sylwetki. Właśnie dlatego warto wiedzieć dla kogo jakie modele są najlepsze.

Spodnie cygaretki – tylko dla wysokich?

Powszechnie panujący mit, że spodnie cygaretki są odpowiednie tylko dla wysokich jest fałszem. Choć faktycznie wysokie i szczupłe osoby nie będą musiały napracować się przy komponowaniu stylizacji z użyciem tych spodni to te o pełniejszych kształtach i niższe również sobie z tym poradzą. Ważne jest, by by w przypadku tego drugiego typu sylwetki skupić się na ciemniejszych kolorach optycznie wyszczuplających sylwetkę, a także dodatku butów na wysokim obcasie. Te dwa zabiegi sprawią, że sylwetka się optycznie wydłuży, zamiast skrócić przy źle dobranych cygaretkach. Mimo iż sam krój cygaretek jest specyficzny, czyli wąskie spodnie, kończące się przed linią kostek to jeszcze wśród niż znaleźć można różne warianty. Jeżeli nie lubi się eksperymentować to najlepiej postawić na te o dość regularnej szerokości nogawek oraz wyższym stanie (kończącym się w talii lub nieco niżej). Wiele dostępnych opcji znaleźć można pod tym linkiem. Dowiesz się z niego o różnych wariantach noszenia spodni cygaretek.

Spodnie ogrodniczki

Spodnie ogrodniczki co jakiś czas masowo wracają na sklepowe półki. Naprawdę jest to ponadczasowy model, który ma w sobie wiele możliwości. Osoby, które chcą się optycznie wyszczuplić i wydłużyć powinny zaopatrzyć się w ogrodniczki ze zwężoną klapą, a nogawkami w typie rurki. Osoby szczupłe spokojnie mogą zakładać na siebie ogrodniczki w typie boyfriend. Ten model odzieży pokochały także kobiety w ciąży. Szczególnie ceniąc sobie w nim wygodę użytkowania. Kliknij w tą stronę, by dowiedzieć się o nich więcej. Jak widać spodnie ogrodniczki występują w wielu odsłonach, dzięki czemu stwarzają nam wiele możliwości.

Wzorzyste spodnie

Na samym początku należy zauważyć, że zakup wzorzystych spodni zawsze wiąże się z ryzykiem. Niestety jest wiele wytycznych co do sposobu noszenia tego elementu garderoby. Ważne jest, by dobierając dla siebie wzór kierować się kilkoma istotnymi zasadami. Na początek duży, czy drobny wzór? Dla osób o pełniejszych kształtach zdecydowanie lepsze będą duże wzory, odwracające uwagę od gabarytów. Natomiast szczupłe osoby które chcą się dodatkowo wydłużyć powinny postawić np. na drobne kwiatki lub pionowe pasy. Kolejnym kryterium jest rodzaj nogawki. Na ściągacze u dołu mogą pozwolić sobie osoby wysokie i szczupłe. Z kolei prosta nogawka będzie odpowiednia dla pełniejszych kształtów, a zwężająca się dla osób niskich i szczupłych. Do spodni zawsze musimy dobrać jakąś górę. Tu opcje mamy dwie. Możemy postawić na tzw total look, czyli wzorzysta góra i dół lub bardziej zachowawcze zestawienie, jak gładki top i wzorzyste spodnie.

Spodnie dzwony

Ten bardzo charakterystyczny element garderoby królował w latach 70-tych i co jakiś czas wraca trendów. Cechuje go opinająca góra nogawek rozszerzających się mniej więcej od kolan w dół. Ten typ można nosić na co dzień jak i na większe, wieczorne wyjście. W tej pierwszej wersji królować będzie jeans, natomiast na imprezę odpowiedni będzie materiał. Co do wzrostu i gabarytów noszącej go osoby to oczywiście najłatwiej będzie te spodnie nosić tym o strzelistej postawie. Jeżeli zdecydują się na nie osoby o pełnych kształtach i dość przeciętnym wzroście to będą musiały trochę popracować nad stylizacją. Przede wszystkim przyda się wysoki stan kamuflujący niedoskonałości. Dobry będzie również wysoki obcas, wydłużający sylwetkę. Koniecznie niższe osoby powinny wybierać jednokolorowe materiały i odpowiednio dopasowaną górę. Te wszystkie zabiegi mogą uratować stylizację. Jeżeli jednak nadal masz wątpliwości to zobacz tu i zainspiruj się tym tematem. Wykorzystaj spodnie dzwony, by dobrze prezentować się w nadchodzącym sezonie. Z pewnością nie będziesz żałować tej decyzji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here