Dynamiczny rozwój rynku usług czystościowo-porządkowych wpływa na konkurencyjność firm. Prace wykonywane są rzetelnie i starannie, żeby zatrzymać klienta. Decydującymi czynnikami są także doświadczenie i koszty wykonania pracy. Zdobywanie klientów, przy równoległym wzroście podaży, stanowi coraz większe wyzwanie. Wiele firm inwestuje w profesjonalnych wykonawców stron internetowych, programistów i copywriterów, aby przyciągnąć do siebie większą rzeszę osób. Dodatkowo, celem utrzymania klientów, oferują coraz to nowsze technologie, aby wyprzedzić konkurencję. Firmy sprzątające są nastawione nie tylko na sprzątanie. Warszawa jako metropolia i stolica Polski sprzyja innowacjom w branży. Jednak inne polskie miasta nie pozostają daleko w tyle.

Sprzątanie awaryjne

Czas pracy firm sprzątających jest różny. Z pewnym wyprzedzeniem możemy zamówić sprzątanie nocne, jak również weekendowe. Problemem są jednak sytuacje nieprzewidziane. Okazuje się, że na rynku istnieją również firmy specjalizujące się w tego rodzaju usługach, oferujące pomoc o każdej porze dnia i nocy. Wystarczy wykonać telefon do serwisu, gdzie niezależnie od godziny, znajduje się dyspozytor, który w krótkim czasie przyśle na miejsce ekipę sprzątającą, wyposażoną w odpowiedni sprzęt. Firmy proponują pomoc w przypadku zalania mieszkania, pożaru, przeprowadzki, a nawet odśnieżania. Dodatkowo, często w swoich ofertach zawierają również usługi naprawcze. Oczywiście ceny takich usług są odpowiednio wyższe, jednak w razie sytuacji losowej klient może liczyć na pomoc.

Kalkulatory cen

Wiele firm sprzątających posiada na swoich stronach internetowych specjalnie zaprojektowane kalkulatory, obliczające koszty sprzątania, w formie formularza. Większość nich bierze pod uwagę podobne czynniki wpływające na cenę usługi. Uwzględniana jest tam  między innymi powierzchnia lokalu, liczba pomieszczeń, pora dnia oraz dostępność środków czyszczących. Po wypełnieniu formularza, na ekranie, pojawia się koszt wykonania usługi lub wąski przedział cenowy, w którym będzie się ten koszt zawierać. Dodatkowo, częstym udogodnieniem jest możliwość zapłaty „z góry”, do realizacji w formie przelewu bankowego lub przez zaufany serwis płatności online (np. PayU). Dzięki takiemu rozwiązaniu klient nie musi w środku nocy szukać bankomatu, celem wypłaty gotówki.

Ekologiczne sprzątanie mieszkania dla eko-klientów

W dzisiejszych czasach, gdy coraz większy nacisk w dziedzinie sprzątania kładzie się na wykorzystanie ekologicznych środków czyszczących, trzeba być „eko”. Korzystanie z kosmetyków na bazie naturalnych substancji oraz żywienie się ekologiczną żywnością determinuje potrzebę pozbycia się chemii również w aspekcie porządków. Na polskim rynku możemy znaleźć firmy, które zapewnią nam sprzątanie bez użycia chemicznych środków czystości. Jest to możliwe ponieważ obecna technologia pozwala na wytworzenie ich syntetycznych substytutów, których skład oparty jest na naturalnych składnikach. Stosowane środki nie zawierają mydła, charakteryzują się przyjemnym zapachem, a co najważniejsze, skutecznie radzą sobie z usuwaniem zabrudzeń i dezynfekcją.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Pozamiatane: https://pozamiatane.pl/sprzatanie/warszawa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here