Ile kosztują wycieczki do Paryża?

To właśnie pieniądze są największym ograniczeniem w życiu przeciętnego człowieka. Gdyby nikt nie musiał przejmować się ich ilością i każdy miałby ich tyle, ile tylko zechce, na świecie na pewno byłby znacznie mniejszy odsetek ludzi chorujących na depresję i inne zaburzenia psychiczne. Oczywiście do ich rozwinięcia się nierzadko dochodzi z powodu innych czynników, ale każdy przyzna jednak, że jego życie stałoby się lepsze, ciekawsze i szczęśliwsze, gdyby tylko nie miał żadnych problemów finansowych. Nie musząc przejmować się stanem swojego budżetu, przede wszystkim można sobie pozwalać na regularne wycieczki. Nie trzeba ustalać kierunku podróży z myślą o tym, ile to wszystko będzie ostatecznie kosztować – człowiek udaje się po prostu tam, gdzie chce i spełnia wszystkie swoje turystyczne marzenia. Taki komfort ma jednak niewielka ilość osób mieszkających w Polsce. Większość z nich musi jednak popatrzeć najpierw, ile kosztują wycieczki do Paryża, zanim się na nie zdecydują. Jak zatem wyglądają standardowe ceny podróży do stolicy Francji? Ile pieniędzy trzeba sobie przygotować, aby móc zwiedzić Paryż w dość komfortowych warunkach – a nie koczując w namiocie pod mostem i żywiąc się jedzeniem z puszek?

Taniego podróżowania najlepiej uczyć się od tych osób, które mają w tej kwestii bogate doświadczenie. Nawet w Polsce ich nie brakuje. Wystarczy spojrzeć, jak w ciągu ostatnich paru lat Internet zasypały typowe blogi podróżnicze. Prowadzący je ludzie nieraz utrzymują się wyłącznie z prac dorywczych i tych, które wykonują w momencie, gdy akurat nie przebywają za granicą – zarabiają wyłącznie przez kilka miesięcy w roku, a i tak spokojnie mogą sobie pozwolić na regularne podróżowanie. Nierzadko oczywiście pasywny zarobek zapewniają im ich strony, ale jednak dochody większości blogowiczów nie są wyższej od standardowej średniej krajowej. Jakim cudem udaje im się więc spokojnie wyjechać na takie wycieczki do Paryża i to nie raz w roku, ale przynajmniej kilkukrotnie w przeciągu zaledwie dwunastu miesięcy? Największa oszczędność wynika z umiejętności szukania tanich lotów i dostosowywania do nich planu samej podróży. Nieraz jednak tak, że samolot do Paryża można zarezerwować za atrakcyjnie niską cenę tylko wtedy, gdy postanowi się spędzić w tym mieście cały tydzień – przyjechać w poniedziałek i wyjechać w niedzielę. Krótsze wycieczki, te kilkudniowe, zazwyczaj są dużo droższe i tylko pozornie się opłacają, skoro w rzeczywistości już same loty kosztują w tym przypadku nawet tysiąc złotych. Rada jest więc prosta – trzeba obserwować oferty linii lotniczych i być z nimi na bieżąco. Warto też pomyśleć o wyjechaniu do Paryża w czasie innym niż podczas samego lata. W październiku czy listopadzie loty są zazwyczaj tańsze, a francuska pogoda wciąż bywa na tyle przyjemna, że umożliwia turystom swobodne zwiedzanie.

Taniego podróżowania można się więc po prostu nauczyć. Nikt nie musi godzić się na płacenie kilku tysięcy złotych za standardowe wycieczki do Paryża – cenę tą można spokojnie zbić nawet do pięciuset złotych.

www.weuropie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here