Fryzura do twarzy - jak ją dobrać?

Każdy ubiegły wiek charakteryzował się modą, która wraz z rozwojem technologii przekształcała się w nowe trendy. Podobnie jest z rynkiem fryzur. W latach dwudziestych modną fryzurą były krótkie włosy, najlepiej przepasane cienką opaską, lub fryzura w stylu bob, z grzywką bądź bez. Na głowach noszono kapelusze, które dodawały kobietom gracji i niebywałego uroku osobistego. Lata pięćdziesiąte owocowały w nowe trendy i rozwiązania. To wtedy kobiety obcinały swoje pukle lubując się w chłopięcej fryzurze. Fale na włosach, modne w latach dwudziestych, znajdują swoją drugą szansę w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Platynowy blond to kolor, którym nie pogardziła żadna nowoczesna kobieta tamtych czasów. Lata siedemdziesiąte owocują w długie włosy o mocnym skręcie, których objętość niewątpliwie porównać można do lwiej grzywy. Część kobiet decydowała się także na długie proste włosy o kolorze platynowego blondu. Zmierzwione włosy znikają jednak w latach dziewięćdziesiątych, kiedy to krzykiem mody stają się włosy z pasemkami, bądź krótkie fryzury z grzywką. Współcześnie salon fryzjerski można spotkać na każdym rogu ulicy. Trendy fryzjerskie zmieniają się, a procesy te zachodzą o wiele szybciej niż w ubiegłym stuleciu. Ludzie częściej eksperymentują na włosach, ponadto rynek oferuje szerszą gamę farb i kosmetyków, za pomocą których w ciągu godziny możesz z blondynki przekształcić się w różowowłosą niewiastę.
Poczucie estetyki jest pojęciem względnym. Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, jaką fryzurę dobrać do kształtu swojej twarzy? Zalecana fryzura do twarzy okrągłej to np. krótkie strzyżenie, przy czym włosom należy dodać objętości poprzez ich postawienie. Włosy długie w przypadku takiego kształtu twarzy powinny na głowie falować. Nie zaleca się wybierania fryzur typu bob, ani grzywek, gdyż to dodatkowo poszerzy nam twarz. Dla pań będących posiadaczkami twarzy trójkątnej zaleca się cieniowanie włosów, bądź też klasycznego boba. Osoby te dobrze będą wyglądać w grzywce czesanej na bok. Nie każda fryzura do twarzy trójkątnej sprawdzi się w przypadku twarzy kwadratowej. Tu raczej dobiera się włosy długie, o falistych puklach, bądź też cieniowania i asymetrię. Twarz owalna wygląda dobrze w większości uczesań, niewskazane są tu tylko strzyżenia „na chłopca”. W przypadku twarzy podłużnej dobiera się takie fryzury, które optycznie ją skrócą. Będą to włosy, które długością sięgną podbródka, najlepiej o dużej objętości. Posiadaczki tego typu twarzy nie powinny unikać też grzywek, ta doda ich twarzy finezji. Kobiety o twarzach w kształcie diamentu (kształt zbliżony do trójkąta) powinny dobierać fryzury, które zmniejszą optycznie szeroką żuchwę, czyli strzyżenia sięgające podbródka lub żuchwy.
Określenie typu twarzy przysparza jednak niemało problemów. Wiele osób stoi przed lustrem lub godzinami przegląda swoje fotografie z mizernym skutkiem.Jeśli szukasz najlepszej opcji dla siebie wybierz się do specjalisty, który przy użyciu programów komputerowych wyszuka dla Ciebie najkorzystniejsze rozwiązanie. Odpowiednio dobrana fryzura do twarzy może zdziałać wiele, poprawić nie tylko twój wygląd, ale i samopoczucie.

www.silvanspa.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here