dieta holenderska
fot. pexels.com

Dieta holenderska to bardzo ciekawe rozwiązanie dla osób, które szukają sposobu na zrzucenie kilogramów i osiągnięcie wymarzonej wagi. Została opracowana przez holenderskich naukowców, a jej zasady są niezwykle proste! Sprawdź, na czym polega!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/dieta-holenderska-zasady-efekty-i-opinie/

Jakie są zasady diety?

Dieta holenderska składa się z zestawu posiłków, które przygotowane są na pięć dni, a więc to jest czas minimalny do jej stosowania. Chcąc jednak osiągnąć bardziej spektakularne wyniki powinno się ją stosować przez maksymalnie trzy tygodnie.

Głównymi zasadami tej diety jest spożywanie przez jej czas wyłącznie gotowych posiłków, które wchodzą w skład zestawu. Składa się ona z pięciu różnych posiłków w postaci saszetek lub batoników, które zastępują 5 prawidłowych posiłków w diecie. Posiłki składają się z różnych zestawów, które mogą być przekąskami, takimi jak np.: musli lub koktajl, czy batonik. Ważne jest spożywanie bulionu pomiędzy posiłkami.

Jakie ma wartości odżywcze ta dieta?

Dzienna wartość energetyczna na diecie holenderskiej wynosi ok 810-860 kcal. To bardzo mało, lecz producenci zapewniają, że zaspokaja ona dzienne zapotrzebowanie organizmu na witaminy oraz składniki mineralne, a także posiada odpowiednie certyfikaty, które spełniają wymogi unijne względem diet.

Stosowanie diety holenderskiej pozwala zrzucić 1,5 – 2,5 kg w ciągu pierwszy pięciu dni jej stosowania, a dalej ok 3-3,5 kg w następnych pięciu dniach, a w ostatnim cyklu nawet 8 kg. Dużą zaletą tej diety jest fakt, że nie trzeba przygotowywać posiłków samodzielnie, a są one już przygotowane w formie wygodnych saszetek i batoników.

Dieta nie jest przeznaczona dla matek karmiących oraz kobiet w ciąży, a także dla dzieci, młodzieży, osób starszych u wyniszczonych chorobami, zwłaszcza nowotworowymi. Dietę holenderską mogą wypróbować osoby, które są w pełni zdrowe. Jej koszt to ok 100 zł za zestaw, który można kupić w Internecie lub w aptece.

Przeczytaj też: http://www.unumodels.pl/cala-prawda-o-efekcie-jo-jo/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here