Czy łatwo się odkochać?

Kiedy jesteśmy z kimś w związku i czujemy się kochani i kochamy jest w nas radość, nadzieja i wiara w miłość. Jeśli jednak w naszym życiu zdarzy się sytuacja, która spowoduje, że ta druga osoba od nas odchodzi, mówi że już nas nie kocha, że nic do nas nie czuje, nasz świat rozpada się na małe kawałeczki i w żaden sposób nie potrafimy się z tego otrząsnąć ani do tego że jesteśmy sami przyzwyczaić.

Jak się odkochać, kiedy to uczucie jest tak świeże i cały czas myślimy o tej drugiej osobie? Nie jest wcale łatwo. Ale trzeba próbować cały czas, mimo że nie mamy siły na to i twierdzimy, że na pewno nie uda się nam zapomnieć o naszej byłej już miłości. Ale jakoś trzeba zacząć. Najlepiej od usunięcia wszelkich wiadomości i połączeń, a na końcu usunąć numer tej osoby. To pierwszy malutki kroczek i mimo, iż p[pewnie będziemy się przed tym bardzo wzbraniać, musimy to zrobić, a im szybciej tym lepiej. Kolejnym etapem jest pousuwanie wszystkich zdjęć, na których jesteście razem. To zapewne boli, ale to tez jest sposób, żeby nie płakać patrząc na te zdjęcia i nie wspominać, bo wtedy to uczucie będzie cały czas w tas się tliło, a my chcemy przecież zapomnieć o tej osobie. Odkochać się, wyrzucić to uczucie, któremu poświęcaliśmy tyle czasu. To, że użalamy się nad tym wszystkim, tęsknimy, kochamy – to nam nic nie da. Zapewne widzimy na tą chwilę świat w czarnych barwach, ale musimy podjąć kilka kroków, żeby móc zobaczyć chociaż jeden kolor. Zatem po zdjęciach usuwamy wszystkie rzeczy które kojarzyły nam się z tą miłością, czyli na przykład pamiątki z wycieczki, na której byliście razem. Żal wyrzucać? Przecież to tylko mała rzecz, a po co ma nam przypominać kogoś, w kim chcemy się odkochać? Bo czas na nową, całkiem inną. Nie jest nigdzie zapisane, że nie będziemy już nigdy szczęśliwi. Bo to tylko zależy od nas. Tak więc dość użalania się.

Bardzo znane powiedzenie mówi, że czas leczy rany. Mimo, że może w to na początku nie wierzymy, tak jest naprawdę, czas pomaga nam w zagojeniu tych ran, w które nie wierzymy, że się zagoją.

www.sfora.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZajęcia z techniki
Następny artykułCel w życiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here