Zależy Ci na tym aby mieć piękną i zgrabną sylwetkę. Musisz w to włożyć trochę wysiłku. Sama dieta na wiele się nie zda. Konieczne będą też ćwiczenia fizyczne. Bez nich się nie obejdzie. Jeśli chcesz jak najszybciej zobaczyć efekty swoich treningów postaw na ćwiczenia, które spalają najwięcej kalorii. Owszem taki trening będzie bardziej męczący ale też i bardziej efektywny. Twoja sylwetka stanowczo na tym zyska.

Poznaj 11 ćwiczeń, które spalają najwięcej kalorii

 

 1. Gdy chcesz ćwiczyć w domu Twoim sprzymierzeńcem stanie się skakanka. Nie kosztuje wiele, a trening z nią jest bardzo skuteczny. W czasie skakania pobudzasz do pracy wszystkie mięśnie. Godziny wysiłek z jej udziałem to ok 500 spalonych kalorii.

 2. Równie skuteczne jest pływanie. Rzecz jasna trzeba pływać intensywnie a nie tylko taplać się w basenie. 60 minutowe pływanie kraulem czy żabką to ubytek 500 kalorii. W dodatku woda działa dobrze na organizm i po treningu ciało nie będzie tak obolałe.

 3. Na całe ciało wpłynie także bieganie. Możesz biegać wszędzie, po parku, po mieście czy po lesie. To nie jest kosztowny sport, a możesz go uprawiać kiedy Ci przyjdzie ochota. Biegając angażujesz wszystkie partie mięśni i w ciągu zaledwie godziny jesteś w stanie spalić ok 1000 kalorii. To jedno z ćwiczeń, które spala najwięcej kalorii.

 4. Squash czyli odmiana tenisa, która polega na intensywnym odbijaniu piłki od ściany i bieganiu za nią jest grą, która wymaga wielkiego wysiłku. Grając w squasha zmuszamy do intensywnego ruchu nogi i ramiona. Po godzinnej rozgrywce ubędzie nam ok 750 kalorii.

 5. Zumba to ideale rozwiązanie dla wszystkich którzy lubią się ruszać w rytm muzyki. Jest intensywnym tańcem, który rozrusza całe ciało. Wzrost endorfin szczęścia po takim treningu jest gwarantowany. A przy okazji jeszcze spalisz w ciągu godziny solidną ilość kalorii bo aż ok 700

 6. Rewelacyjnie sprawdzi się też jazda na rolkach. Możesz na nich śmigać prawie przez cały rok, za wyjątkiem zimy. Zadbasz szczególnie o swoje nogi, który pięknie wysmuklisz. Godzinna przejażdżka to 600 kalorii mniej

 7. Wiosłowanie na siłowni czyli ergometr wioślarski to ćwiczenie mocno spalające kalorie, intensywny trening angażuje wszystkie główne partie mięśni. Szybkie wiosłowanie pomaga spalić ok 900 kalorii w godzinę .

 8. Aerobic czyli intensywne ćwiczenia różnego rodzaju, które zmuszają do wysiłku wszystkie grupy mięśni. Ćwicz intensywnie i bez ociągania się, a po upływie godziny pozbędziesz się okołu 600 kalorii

 1. Crossfit to rodzaj treningu na, który najlepiej zdecydować się kiedy nasza kondycja jest już na jakimś przyzwoitym poziomie. Ten rodzaj ćwiczeń jest bardzo męczący, stanowi spore obciążenie dla organizmu. W godzinę w zależności od Twojego zaawansowania w tym temacie możesz spalić ok 1000 kalorii

 1. Spinning to nic innego jak intensywna jazda na rowerze stacjonarnym. Jest doskonałym ćwiczeniem dla wszystkich, którzy lubią jazdę rowerową. Świetnie spala tkankę tłuszczową. W szczególności angażuje mięśnie nóg. Po godzinie szybkiego pedałowania masz spalonych ok 800 kalorii.

 2. Wchodzenie po schodach to praktyczne połączenie codzienności z treningiem, zwłaszcza jeśli mieszkasz w bloku albo pracujesz w biurowcu na wysokim pietrze. Zamiast windy wybierz wchodzenie po schodach, a szybko się przekonasz ile na tym zyskała Twoja sylwetka. Jeśli pochodzisz tak przez godzinę to spalisz nawet 900 kalorii.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here