Co warto zobaczyć w trójmieście

Planując wycieczkę do trójmiasta warto zapoznać się przewodnikiem turystycznym, który podpowie co warto zobaczyć w trójmieście. Tego typu przewodniki dostępne są na wielu stronach internetowych oraz w księgarniach w wersji papierowej.
Dobrym pomysłem jest także zapoznanie się z radami innych osób które odwiedzały trójmiasto lub w nim mieszkają.
Trójmiasto to Gdynia, Gdańsk i Sopot. Każde z tych miast jest bardzo urokliwe i niepowtarzalne. Zachwycają one zarówno turystów jak i mieszkańców zabytkami i licznymi atrakcjami.
W Gdańsku niewątpliwie trzeba odwiedzić ulicę Długą, sfotografować pomnik Neptuna a także przejść przez Długi Targ. Wiele osób zaciekawić może Stocznia Gdańska, która jest jedną z największych polskich stoczni.
Na ulicę Długą w Gdańsku warto wybrać się o każdej porze roku, jednak największe wrażenie robi ona gdy odbywa się na niej Jarmark Dominikański. Na uliczkach rozstawione są liczne stragany między innymi z regionalnymi przysmakami, własnoręcznymi wyrobami, biżuterią z bursztynem a na scenie odbywają się ciekawe występy znanych gwiazd.
W Gdyni z całą pewnością warto odwiedzić Skwer Kościuszki, Akwarium Gdyńskie czy Bulwar Nadmorski. Jedną z większych atrakcji jest Okręt Muzeum Błyskawica.
Z kolei Sopot co roku przyciąga masę turystów na swoje plaże, a dodatkowo niewątpliwą atrakcją jest Krzywy Domek czy Ulica Bohaterów Monte Cassino. W Sopocie znajduje się muzeum figur woskowych, gdzie można zobaczyć postać na przykład Jennifer Lopez, usiąść na kanapie wraz z Kubą Wojewódzkim a także sfotografować się z superbohaterami.

www.lov3.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here