Nosidełka ergonomiczne dla dzieci stają się coraz bardziej popularne. Rodzice, myśląc o komforcie swoim i dziecka, coraz częściej decydują się na taki zakup. Bo przecież nosidełko to nie tylko poczucie bliskości z dzieckiem, ale także wygodna dla rodzica, który może wykonywać podstawowe obowiązki, razem z towarzyszącym mu maluchem. Wybór nosidełek na rynku jest coraz większy, dlatego dzisiaj podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając ten sprzęt.

Nosidełko ergonomiczne to bardzo praktyczny przedmiot. Wygoda i komfort użytkowania zostanie doceniona nie tylko przez rodziców, ale także dziecko będzie się w nim dobrze czuło. Korzystanie z nosidełka ma także korzystny wpływ na rozwój emocjonalny. Dobrze dobrane będzie zapewniało poczucie bezpieczeństwa i swobody, ponieważ nie ma żadnych przeciwwskazań do noszenia dziecka w nosidełku.

Na polskim rynku dostępnych jest wiele rodzajów nosidełek ergonomicznych. Wśród najpopularniejszych warto wymienić nosidełka szyte w jednym lub dwóch rozmiarach – idealne dla niemowląt oraz dla większych dzieci. Myśląc o tym, że dziecko szybko rośnie warto sprawdzić także regulowane nosidełka ergonomiczne Fidella i Isara. Regulacja sprawia, że nosidełka, które „rosną wraz z dzieckiem” będą dostosowywać się do gabarytów malucha. 

Właściwie wybrane nosidełko będzie charakteryzować się szerokim siedziskiem, które będzie podtrzymywało uda dziecka na całej długości. Warto zwrócić uwagę czy nosidełko posiada miękki, niczym nie wypełniony panel, który spowoduje, że dopasuje się do pozycji przyjętej dla dziecko. 

Oto kilka zasad o noszeniu dziecka w nosidełku:

– nosidełka przeznaczone są dla dzieci w różnym wieku. Najbezpieczniej do nosidełka wkładać takie dziecko, które samodzielnie siada, ponieważ mamy wówczas pewność, że zarówno jego kręgosłup, jak i mięśnie tułowia są gotowe na noszenie w nosidle. Nosidełko nie daje tak efektywnej stabilizacji tułowia czy podparcia pleców, jak chusta do noszenia dzieci, która jest zarezerwowana dla najmłodszych.

– nosidło ergonomiczne nie powinno mieć wąskiego panelu pomiędzy nóżkami ani usztywnianych elementów, ponieważ wymuszają one nieprawidłowe ułożenie ciała.

– dziecko w nosidełku powinno przyjmować pozycję „żabki”. Pupa położona jest niżej niż kolana, a nóżki rozłożone są szeroko na boki.

– dziecko w nosidełku powinno być usadzone przodem do rodzica. Noszenie dziecka tyłem do opiekuna sprawia, że jego kręgosłup wygina się w niefizjologiczny sposób, a bioderka narażone są na urazy. Maluch będzie w stanie zobaczyć więcej, jeśli założymy nosidełko na plecy.

Warto rozważyć zakup nosidełka ergonomicznego, ponieważ to wygodny i sprawdzony sposób na bliskość, noszenie i stały kontakt z dzieckiem. A do tego wygodny sposób na nieodrywanie się od domowych obowiązków czy popołudniowych przyjemności. Zakupy z nosidełkiem są o wiele przyjemniejsze niż z wózkiem, którym nie zawsze jesteśmy w stanie dotrzeć do konkretnego regału czy wybranego sklepu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here