Cel w życiu.

Na pewno często zadajemy sobie pytanie jaki jest sens życia. Pytamy siebie o to wtedy, kiedy mamy złe i szare dni, kiedy nic nam się nie udaje kiedy w siebie nie wierzymy. Każdy z nas ma taki okres w swoim życiu. I nie widzi sensu dalszego istnienia, bo pyta siebie: po co?

Czasem oczywiście takie dołowanie jest potrzebne, ale ważne, żeby trwało krótką chwilę, nie dłuższy czas, bo to dla naszego organizmu jak i samopoczucia może nie skończyć się dobrze. Może to zabrzmi dziwnie, ale kiedy wątpimy w sens życia, powinniśmy zadać sobie pytanie, dlaczego tak uważamy, dlaczego zaczynamy wątpić w to, że życie przecież jest tak piękne i takie pełne niespodzianek, o których nawet nie mamy pojęcia. Cieszmy się z tego, że niedługo mamy urodziny, nie patrzmy na tą gorszą stronę, że jesteśmy o rok starsi, ale spójrzmy na to, że nasi bliscy i przyjaciele o nas pamiętają, że nam składają życzenia. A Święta? przecież to taki piękny rodzinny czas, kiedy możemy zobaczyć radość u dorosłych, które jak dzieci rozpakowują od nas prezenty. To jest właśnie sens życia. Nie my sami, ale nasi najbliżsi, którzy są tak drodzy naszemu sercu. Ktoś z was powie – ale mam w tym życiu źle, po prostu nie wiem, czy jest sens. Ale przecież nie mamy najgorszej sytuacji na świecie. Wystarczy spojrzeć na inne odlegle kraje by zobaczyć, jak cenią sobie inni to, na co my nie zwracamy w ogóle uwagi, bo dla nas to jest chleb powszedni. A dla nich to złoto. Znajdźmy sobie cel w naszym życiu i dążmy do jego realizacji, nawet kiedy musiałby trwać kilka lat. Ale dążmy do tego, aby się spełnił. To też jest sens w życiu i dlatego nigdy nie powinniśmy się poddawać.

Sens życia jest zawsze. Mimo, że może nie widzimy lepszego jutra, to na pewno będą dni, kiedy będziemy szczęśliwi i radośni, kiedy spotka nas szczęście, miłość i życzliwość ze strony ludzi. Bądźmy dobrzy, a los z pewnością podziękuje nam za naszą dobroć. Życie mamy tylko jedno i nie dostaniemy drugiej szansy, tak więc warto każdy dzień chwytać całą garścią i patrzeć zawsze tą lepszą stroną.

www.zapasczasu.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here