Akumulatorki niklowo-kadmowe

Choć na rynku pojawia się coraz więcej rodzajów akumulatorków oraz baterii, to akumulatorki niklowo kadmowe wciąż cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników. Gdzie szczególnie warto ich używać, ponieważ sprawdzą się lepiej niż inne typu dostępne w sprzedaży?

Niesprzyjające warunki

Akumulatorki niklowo kadmowe cieszą się niesłabnącą popularnością w przypadku urządzeń używanych w niesprzyjających warunkach, szczególnie w temperaturze od -20 do 50 stopni Celsjusza, oraz miejscach, w których może dojść do wybuchu lub narażonych na duże bądź częste wstrząsy. Akumulatorki niklowo kadmowe są w tych przypadkach całkowicie bezpieczne, w przeciwieństwie do wielu innych typów akumulatorków obecnie dostępnych na rynku, są też tańsze w długotrwałej eksploatacji w porównaniu do akumulatorków kwasowo-octowych.

Przechowywanie przez długi czas

Czas ładowania akumulatorków niklowo kadmowych jest dość długi – często zaleca się aż 16 godzin ładowania. Jednakże są one w stanie utrzymać energię przez długi czas bez podłączenia do prądu. Dzięki tej właściwości akumulatorki niklowo kadmowe doskonale sprawdzą się w przypadku urządzeń, z których korzysta się okazjonalnie, np. wkrętarki na domowy użytek – nawet po kilku miesiącach od ładowania nieużywane urządzenie powinno działać. Oczywiście istotne jest właściwe dbanie o akumulatorek niklowo kadmowy – nie powinno się dopuszczać do jego rozładowania i przechowywać rozładowanego, ponieważ skraca to jego żywotność, a więc i czas możliwego wykorzystania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here