Derma roller w domu – zabiegi pielęgnacyjne twarzy

0
909

Czy wiesz, że z powodzeniem możesz stworzyć w swojej łazience profesjonalne SPA? Z łatwością nabędziesz preparaty i sprzęt, który używany jest w profesjonalnych klinikach medycyny estetycznej i w salonach kosmetycznych. Podpowiadamy, jak zadbać o skórę twarzy samodzielnie, by ta była w idealnym stanie. Z pomocą przychodzi derma roller.

Co to jest derma roller?

To urządzenie ręczne do wykonywania mikro nakłuć skóry. W profesjonalnych gabinetach najczęściej stosuje się go w ramach mezoterapii mikroigłowej. Poprzez mikro nakłucia w głąb skóry mogą przeniknąć dobroczynne składniki odżywczych serum, maseczek czy kremów. Wszystko to sprawia, że zabieg pielęgnacyjny jest znacznie bardziej intensywny i skuteczny, a efekty pojawiają się szybciej.

Derma roller – jak stosować?

Nie musisz wybierać się na serię zabiegów derma roller do profesjonalnych klinik. Z łatwością przeprowadzisz zabieg samodzielnie. Wystarczy tylko, że kupisz odpowiednie urządzenie. Zwracaj uwagę na ilość igieł, ich gęstość, długość oraz grubość w zależności od rodzaju stosowanych zabiegów, ale ważna jest sama struktura skóry i typ cery. Igły nie mogą zbyt głęboko wbijać się w skórę, a nieumiejętne stosowanie urządzenia może doprowadzić do poważnych uszkodzeń pierwszej warstwy skóry.

Derma roller należy stosować po dokładnym oczyszczeniu skóry, delikatnymi ruchami od dołu ku górze. Po takim masaży na skórę twarzy warto nałożyć odżywcze serum z witaminami. Pamiętajmy, że to urządzenie można stosować na różnych partiach twarzy, ale ze szczególną ostrożnością w okolicach oczu. Derma roller świetnie działa na twarz, ale też brzuch, uda czy dekolt. Zwalcza cellulit, rozstępy, wiotką skórę. Co ważne, sam derma roller poprzez mikro nakłucia skóry działa jednocześnie na kilku poziomach. Warto używać go minimum dwa razy w tygodniu, a regularne stosowanie pozwoli szybciej uzyskać zamierzony efekt.

Derma roller – efekty

Masowanie twarzy derma rollerem przyczynia się do rewitalizacji skóry. Ta pobudzana jest do nadprodukcji kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Te składniki występują naturalnie w tkankach skórnych, zaś ich niedobór wpływa na pojawienie się zmarszczek, a skóra jest mniej jędrna. Derma roller wpływa więc korzystnie, przeciwzmarszczkowo, ale niweluje też przebarwienia i blizny, ma dobroczynny wpływ na nawilżenie skóry twarzy. Cera staje się gładka, napięta, promienna, świeża.

Jak widać, profesjonalne zabiegi z zakresu nieinwazyjnej medycyny estetycznej z powodzeniem udaje się stosować w warunkach domowych, by osiągnąć podobny efekt. Derma roller jest urządzeniem bezpiecznym, nie wywołuje skutków ubocznych, jeśli tylko zostaje właściwie użyty. Przed pierwszym zastosowaniem należy dokładnie przeczytać instrukcję obsługi, dobrać odpowiedni preparat odżywczy i wykonać próbę na małej części ciała. Dzięki temu udaje się uniknąć uczulenia, podrażnienia skóry czy ewentualnej nadwrażliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here