Nawozy: dlaczego bez nich uprawa nie ma sensu?

0
Nawozy: dlaczego bez nich uprawa nie ma sensu?

Zwolenników „naturalnej” uprawy jest mnóstwo, ale bardzo często ta metoda nie sprawdza się nawet w dobrze pielęgnowanym ogrodzie. Growboxy natomiast stawiają pod tym względem jeszcze wyższe wymagania i stosowanie nawozów staje się koniecznością. Wcale jednak nie jest tak proste, jakby się mogło wydawać.

Światło to nie wszystko

Biomasa jest budowana z dwutlenku węgla, a bierze w tym udział światło. Jednak żeby ten proces mógł zachodzić, konieczna jest odpowiednia podaż soli mineralnych. Te w idealnym świecie pochodzą z wody, którą roślina pobiera przez system korzeniowy. Część może być wypłukiwana z podłoża, ale część musi być rozpuszczona we wodzie. A, mówiąc wprost, nie ma się co łudzić, że woda wodociągowa zawiera związki niezbędne roślinom. Samo podłoże też często mieści się w granicach tolerancji danego gatunku, ale niekoniecznie jest optymalne. Dlatego właśnie koniecznością jest stosowanie nawozów.

Nawozy tak, ale jak najmniej

Nawożenie roślin w domowych uprawach absolutnie nie polega na laniu kosmicznych ilości wzmacniaczy wzrostu. Użycie nawet stosunkowo delikatnych nawozów zawsze poprzedzone jest dokładną analizą stanu roślin. Tu nie ma miejsca na automatyzm, bo przedawkowanie nawozów jest często jeszcze groźniejsze niż niedobór soli mineralnych. Dlatego tak ważne jest ograniczenie nawożenia do rozsądnego minimum. Poza tym, że każdy nawóz ma określone przez producenta dawkowanie (te produkty standaryzuje się na stężenie konkretnych związków w gotowym roztworze), to jeszcze na tę informację trzeba nałożyć własne korekty w dół.

Jakość na pierwszym miejscu

Kardynalne znaczenie ma stosowanie nawozów znanej, jak najwyższej jakości. Posiadacze growboxów często stawiają na produkty Hesi w sklepie MaxGrowShop.pl. To drogie nawozy – fakt. Ale też jedne z tych, których receptury są najlepiej dobrane i dopasowane do poszczególnych typów podłoża lub faz wzrostu rośliny. I z tego też trzeba sobie zdawać sprawę: nawozy stosowane w różnych przypadkach będą miały inny skład, a za każdą recepturą stoją solidne badania naukowe. Wybór „nawozu uniwersalnego” zwykle kończy się katastrofą: rośliny, zamiast lepiej rosnąć, żółkną, więdną lub usychają. Przywrócenie im dobrego stanu, jeśli jest możliwe, zajmuje mnóstwo czasu i kładzie się cieniem na dalszą uprawę.

Proteza idealnego środowiska

Nawozów i boosterów nie należy się bać, tylko trzeba zrozumieć, jaka jest ich rola. Bo nawet najlepiej wyposażony growbox jest tylko imitacją idealnego otoczenia i mimo technicznej doskonałości nie odzwierciedla w pełni optimum życiowego roślin. Najtrudniej zaś jest odtworzyć właśnie walory podłoża. Nawozy są swoistą protezą idealnego środowiska: to sposób na dostarczenie roślinom soli mineralnych, których nie mogą pozyskać z innych źródeł z przyczyn zupełnie niezależnych. Nie można przecież po prostu zmienić składu gleby ani ilości minerałów w wodzie wodociągowej. Wszystkie te niedociągnięcia maskuje się nawozami, a ich stosowanie to sztuka sama w sobie.

Podsumowanie

Odpowiednio dobrane i mądrze dawkowane nawozy są potężną bronią w rękach doświadczonego growera. Nie mogą zastąpić doświadczenia ani wiedzy, ale stanowią doskonałe ich uzupełnienie. Cały czas jednak należy pamiętać, że w ich stosowaniu niezbędna jest ostrożność i rozwaga. Tylko wtedy nawożenie faktycznie będzie służyło roślinom.

Makijaż permanentny brwi – jakie są metody wykonywania?

0
Makijaż permanentny brwi

Jeżeli nie wyobrażamy sobie codziennej makijażu bez podkreślenia brwi za pomocą cienia, pomady lub kredki, powinnyśmy się zastanowić nad wykonaniem makijażu permanentnym brwi. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które na co dzień pozwoli nam zaoszczędzić czas.

Co to jest makijaż permanentny?

Na makijaż permanentny brwi powinny się zdecydować Panie, które nie potrafią lub nie mogą codziennie malować brwi, ale czują, że powinny. Makijaż permanentny brwi nie tylko pozwoli nam zaoszczędzić czas, ale i poprawi naturalny kształt brwi. Utrapieniem niektórych kobiet jest asymetria brwi, ich przerzedzenie lub brak.

Poprzez wykonanie takiego zabiegu, możemy uzupełnić wszelkie braki i niedoskonałości. Nasze brwi w końcu staną się idealne, gęste i równe.

Zalety makijażu permanentnego

Kluczową zaletą brwi permanentnych jest zaoszczędzenie czasu. Kobiety, które mają gromadkę dzieci, lub są pracoholikami i nie mają na nic czasu, docenią taki zabieg. Również kobiety, które przeszły chemioterpię, w wyniku której wypadły im brwi i rzęsy.

Kolejną zaletą jest ich trwałość, taki makijaż może utrzymać się nawet 2 lata. Brwi po takim zabiegu maja naturalny odcień i niesamowicie zmieniają rysy twarzy.

Przeczytaj też: http://www.chreduta.pl/blizny-na-skorze-jak-sobie-z-nimi-radzic/

Metody makijażu brwi

Obecnie wyróżnia się 3 metody makijażu permanentnego brwi, są to:

 • tatuaż kosmetyczny – jest to jedna z najbardziej popularnych metod. Przed wykonanie zabiegu, osoba wykonująca zabieg, wykonuje pomiary i rysunek brwi. Następnie aplikuje znieczulenie. Kolejnym krokiem jest pigment, który jest nanoszony jak w przypadku wykonywania tatuażu. Wybrany kolor tuszu jest aplikowany pod skórę łuku brwiowego.
 • metoda piórkowa – jest to dość młoda metoda, w porównaniu do tatuażu kosmetycznego. Zabieg polega na rekonstrukcji pojedynczych włosków. Jest to na pewno mniej bolesny zabieg i daje możliwość uzyskania bardziej naturalnego efektu. Dedykowana kobietom, których brwi się przerzedziły.
 • brwi ombre – są najmodniejsze, w ostatnim czasie. Dają bardzo naturalny efekt. Zabieg polega na pigmentowaniu kształtu, w taki sposób żeby wyglądał jak cieniowany. U nasady linergistka podaje barwnik jaśniejszy, z kolei ciemniejszy na końcach.

Przeciwwskazania do makijażu permanentnego:

 • łuszczyca,
 • ciąża,
 • choroby oczu,
 • infekcje wirusowe,
 • cukrzyca,
 • stosowanie preparatów na porost rzęs,
 • sztuczne rzęsy,
 • przyjmowanie sterydowych leków.

Źródło: https://onkoline.pl/

Zobacz najlepszy przepis na apetyczne korzenne pierniczki

0
Zobacz najlepszy przepis na apetyczne korzenne pierniczki

Pierniki występują w różnych formach, najczęściej spotykane to różnej wielkości ciastka lub bloki przekładane nadzieniem. Ponadto, ogrywają dość istotną rolę w historii i kulturze polskiej oraz europejskiej, jak na przykład pierniki toruńskie, które są znanym w całym kraju symbolem tego miasta. Natomiast z piernikami korzennymi związana jest bożonarodzeniowa tradycja rodzinnego wypiekania i dekorowania ciastek. Wbrew pozorom, przygotowanie pierniczków korzennych nie jest wcale trudne – aby cieszyć się ich smakiem wystarczy prosty, sprawdzony przepis.

Dieta o niskim indeksie glikemicznym – zdrowy sposób na odchudzanie

0
Dieta o niskim indeksie glikemicznym – zdrowy sposób na odchudzanie

Dieta o niskim indeksie to jeden z najzdrowszych i najbezpieczniejszych sposobów na utratę wagi. W porównaniu z wieloma dietami nie wymaga od nas rezygnacji z długiej listy produktów. Co więcej, szybko oducza nas sięgania po przekąski i słodycze, ponieważ nasz organizm przez cały czas posiada wystarczającą ilość energii. Czym dokładnie jest ta dieta? Jak zacząć?

Co to właściwie jest indeks glikemiczny?

Indeks glikemiczny (IG) jest jednym z powszechniej używanych wskaźników w dietetyce. Określa to, jak szybko podnosi się poziom cukru po spożyciu określonego produktu w porównaniu ze wzrostem cukru po spożyciu czystej glukozy w takiej samej ilości. Indeks glikemiczny umożliwia wiec klasyfikację produktów pod względem powodowanych zmian glukozy we krwi. Stosuje się go w większości przypadków tylko do produktów, które są źródłem węglowodanów. Pozwala również na ich podział na trzy grupy: produkty o wysokim indeksie glikemicznym (IG > 70), o średnim IG (55–70) oraz o niskim (IG < 50).

Na czym dokładnie polega dieta niski indeks?

Dieta niski indeks polega na wyłączeniu z diety produktów o wysokim indeksie glikemicznym i skupienie się na spożywaniu produktów o niskim indeksie, które nie powodują gwałtownych zmian w poziomie cukru w organizmie. Dzięki temu organizm ma dostęp do stałych źródeł energii, co automatycznie zmniejsza ryzyko wahań nastroju i energii. Zapobiegamy tym samym stałemu uczuciu zmęczenia, senności oraz napadom głodu, które często prowadzą do przejedzenia. Stosując dietę niski indeks, odzwyczajamy się także od wysokokalorycznych i niezdrowych przekąsek pomiędzy posiłkami, ponieważ nie czujemy potrzeby dostarczenia dodatkowych kalorii. Przygotowując swoją dietę, trzeba także pamiętać o tym, że indeks glikemiczny produktu może zmieniać się w zależności od sposobu przygotowania, np. niektóre warzywa mają niski indeks kiedy są surowe, a wysoki po ugotowaniu.

Co jeść na diecie o niskim indeksie?

dieta niski indeks

Produkty o niskim indeksie glikemicznym to źródła białka zwierzęcego, które nie zawierają węglowodanów, czyli jaja, ryby, mięso nabiał. Możemy również spożywać duże ilości warzyw oraz owoce o niskim indeksie glikemicznym (np. awokado, maliny, borówki, czereśnie, truskawki, grejpfrut, mandarynki i brzoskwinie). Niskim wskaźnikiem glikemicznym charakteryzują się również grzyby oraz niektóre produkty zbożowe – kasza gryczana, makaron chiński i makaron pełnoziarnisty, brązowy ryż, niegotowane płatki owsiane i otręby, i chleb pełnoziarnisty. Na diecie możemy także spożywać tłuszcze pochodzenia zwierzęcego i roślinnego, ponieważ nie zawierają one węglowodanów.

Dla kogo dieta niski indeks?

Z diety o niskim indeksie glikemicznym mogą, a nawet powinni korzystać prawie wszyscy. Bardzo szybko możemy osiągnąć rezultaty w utracie wagi i zacząć czuć się znacznie lepiej – bez wahań nastroju i senności. Najłatwiejszym sposobem na rozpoczęcie diety jest skorzystanie z oferty cateringu dietetycznego, którą można znaleźć na stronie Dietly. Dieta pudełkowa pomaga oszczędzić czas oraz sprawia, że trzymanie diety jest nie tylko pożyteczne, ale także smaczne.

Okna z PCV

0
Okna z PCV

Okna są ważnym elementem domu. Pełnią w nim wiele istotnych funkcji. Pozwalają na dotarcie światła z zewnątrz, wzbogacają wystrój wnętrz oraz zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Na rynku istnieje wiele modeli i surowców, z których wykonane są okna. Jakie wybrać dla własnego komfortu i dobrych funkcji użytkowych?

Pierwsze kapcie dla dziecka – jak je wybrać?

0
kapcie dziecięce

Gdy tylko maluszek stanie samodzielnie na nogach i rozpocznie eksplorowanie otoczenia, wiele mam zadaje sobie pytanie – czy moje dziecko powinno poruszać się po mieszkaniu w kapciach? Zdania specjalistów są w tym temacie podzielone. Jedni zdecydowanie zalecają korzystanie z obuwia, drudzy twierdzą, że wystarczą jedynie antypoślizgowe skarpetki. Co jeśli nasz mały odkrywca kręci głową na kapcie dziecięce?

Kiedy dokonać zakupu pierwszego obuwia do chodzenia po domu?

Przede wszystkim nie należy się z tym spieszyć. Ze skarpetek antypoślizgowych użytek zrobimy już na samym początku, gdy dziecko zaczyna raczkować. Natomiast kapcie dziecięce, ze względu na swoją budowę, zalecane są maluszkom, które już od kilku miesięcy swobodnie poruszają się w pozycji wyprostowanej. Niektórzy ortopedzi zalecają wykorzystanie ich dopiero, gdy stopa dziecka będzie dobrze ukształtowana, czyli ok. 3 roku życia. W tym przypadku należy liczyć się jednak z tym, że maluch przyzwyczajony do swobody nie będzie zbyt chętny na jakiekolwiek ograniczanie swoich ruchów. Dlatego, jeśli zależy nam na tym, aby dziecko bez problemu korzystało w przyszłości z kapci dziecięcych, powinniśmy zacząć przygotowywać je do tego jak najwcześniej.

Dla zachowania komfortu dziecka bardzo ważne jest, abyśmy nie oszczędzali na zakupie bucików. O ile korzystanie z używanych ubranek uzyskanych od rodziny lub znajomych jest powszednią praktyką i nie ma w tym nic złego, o tyle w buciki zdecydowanie należy zainwestować. Każda stopa jest inna, szczególnie w najmłodszych latach, kiedy ciało szybko rośnie i się rozwija. Obuwie dostosowuje się do użytkownika może być więc dla maluszka zwyczajnie niewygodne. Jeśli uzyskamy je po kimś, kto ma wykształconą jakąś wadę, będzie to sprzyjało nieprawidłowemu rozwojowi również u naszego dziecka.

Jaki rodzaj bucików wybrać?

Na rynku znajdziemy szeroką ofertę obejmującą różnego rodzaju kapcie dziecięce. Na wstępie powinniśmy odrzucić wszelkie klapki.. Korzystając z takiego obuwia, nie tylko stopa nie będzie rozwijać się prawidłowo, maluszek może się w nich łatwo potknąć i zrobić sobie krzywdę. Na szczęście z łatwością znajdziemy buciki typu tenisówki, które są miękkie, a przy tym stabilne i zapewniają prawidłowy rozwój fizjologiczny. Bardziej przewiewną opcją są sandałki, szczególnie jeśli charakteryzują się elastyczną podeszwą. W razie potrzeby możemy zdecydować się na obuwie do zadań specjalnych, czyli kapcie ortopedyczne. Są to modele zabudowane, a ich cholewka usztywnia staw skokowy.

Końcówki do szczoteczek elektrycznych

0
Która końcówka do szczoteczki elektrycznej jest najlepsza?

Kupując szczoteczkę elektryczną bardzo często dodatkowo do niej otrzymujemy zestaw główek wymiennych. Zależnie od wybranego rodzaju szczoteczki, dołączone mogą być wyłącznie klasyczne główki albo klasyczne i dodatkowo specjalistyczne główki. Producenci w ten sposób chcą pokazać konsumentowi, jaka jest różnica w użytkowaniu i właściwościach poszczególnych główek.

Podstawowe końcówki do szczoteczek do mycia zębów

Każda z główek myjących posiada inną funkcję i dopasowana jest do innego modelu szczoteczki elektrycznej. Wiele producentów tworzy swoje autorskie końcówki. Chcą się wyróżnić w ten sposób, na tle konkurencji. Skuteczność główek myjących potwierdzona jest przez przeprowadzone badania i testy przez producentów.

Najpopularniejszą główką do szczoteczki elektrycznej jest końcówka klasyczna. Zazwyczaj to ona znajduje się w zestawie wraz ze rękojeścią. Jej zadaniem jest usunięcie z powierzchni zębów płytki nazębnej i osadu oraz pozostawienie szkliwa czystego. Wykonana jest ze średnio miękkiego włosia.

Kolejną popularną końcówką jest końcówka wybielająca. Jej działanie opiera się na polerowaniu szkliwa i nadawaniu mu dodatkowego połysku. Zawarte w niej włosie jest dużo twardsze.

http://www.chreduta.pl/jak-powinna-wygladac-prawidlowa-pielegnacja-zebow/

 

Główka ortodontyczna, posiada specjalnie zaprojektowane włosie o idealnym stopniu grubości. Na środku jest wolna przestrzeń, umożliwiająca bezproblemowe wyczyszczenie zamka aparatu. Jest przeznaczona wyłącznie dla osób, które noszą aparat ortodontyczny.

Główka dla zębów wrażliwych, z tendencją do krwawienia dziąseł (sensitive), przeznaczona dla osób z nadwrażliwością dziąseł i odsłoniętymi szyjkami zębowymi. Posiada specjalne miękkie i delikatne włosie, a dodatkowo w połączeniu z delikatnym programem mycia zębów pozwala na bezbolesną pielęgnację.

Końcówki dla dzieci, stworzone z miękkiego włosia, które ma zadanie delikatnie myć małe ząbki oraz dziąsła. Te główki są dużo mniejsze, dzięki tak zaprojektowanej końcówce dziecko dotrze we wszystkie miejsca znajdujące się w jamie ustnej, nawet te najtrudniej dostępne.

Przeczytaj też: Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja zębów?

Listwy aluminiowe – do czego się je stosuje?

0
Listwy aluminiowe – do czego się je stosuje?

Listwy aluminiowe – tuż obok stalowych – są chętnie wykorzystywanym elementem w wykańczaniu wnętrz, zarówno w mieszkaniach, domkach jednorodzinnych, jak i obiektach przemysłowych. Ich szerokie zastosowanie oraz dostępność sprawiają, że coraz częściej są stosowane przez majsterkowiczów. Czemu zawdzięczają swoją popularność?

Listwy aluminiowe – właściwości i zastosowanie

Jedną z głównych zalet profili aluminiowych jest zdecydowanie ich wytrzymałość oraz wysoka odporność na czynniki zewnętrzne. Wykonane z najwyższej jakości materiałów i solidnie zamocowane okażą się niezbędne do wzmacniania czy łączenia poszczególnych elementów. Nie zaszkodzi im ani bardzo niska, ani wysoka temperatura, trudno też w tym przypadku o korozję. Dzięki temu sprawdzą się nawet w pomieszczeniach o wysokim poziomie wilgotności, możemy je też montować na zewnątrz.

Anodowane listwy aluminiowe prezentują się bardzo elegancko, poza klasycznym srebrnym kolorem, dostępne są też o złotym lub oliwkowym wykończeniu. Znajdziemy je w ofercie firmy Pawotex: https://pawotex.com/katalog/. Dzięki temu łatwo wybierzemy model, który nie odznaczy się na tle wybranej powierzchni. Nawet jeśli zamarzy nam się inny kolor, istnieje możliwość malowania metodą proszkową.

Przewagą profili wykonanych z aluminium nad stalowymi jest zdecydowanie ich waga. Chociaż wykazują się równą trwałością, to są dużo lżejsze, a przez to nie obciążają np. ściany. Dość łatwo je także przyciąć, więc nie będziemy mieli większych problemów z dopasowaniem.

Pod względem zastosowania mamy szeroki wachlarz możliwości. Listwy aluminiowe są wykorzystywane przede wszystkim jako listwy do podłóg (w tym płytek i glazury), schodów czy narożników. Mają różne kształty i można je łatwo przymocować do dowolnego materiału. Sprawią, że wybrany przez nas element zyska ładne, estetyczne wykończenie, które może nam nawet pomóc w zasłonięciu budowlanych niedociągnięć. Przede wszystkim jednak wzmacniają i maskują poszczególne łączenia, przez co schody czy podłoga są bardziej zabezpieczone przed uszkodzeniami.

Czym najlepiej ciąć listwy aluminiowe?

Choć aluminium jest zdecydowanie bardziej miękkim metalem niż stal, to jednak warto pamiętać, że jego cięcie wymaga pewnej precyzji. Najczęściej wykorzystuje się do tego zadania szlifierkę kątową lub piłę tarczową, oczywiście z wykorzystaniem tarczy dostosowanej do tego typu materiału. Znalezienie takiej nie sprawia większych trudności, ponieważ poszczególne modele na rynku są dokładnie opisane z uwzględnieniem przeznaczenia, więc nietrudno o taki zakup. Ze szlifierki lub piły możemy skorzystać sami, podobnie jak z ukośnicy. Każde z tych urządzeń pozwoli na dokładne cięcie, dzięki czemu listwy aluminiowe będą idealnie dopasowane do miejsca, gdzie planujemy je zamocować.

Jeśli jednak nie chcemy się podejmować tego zadania na własną rękę, warto wynająć ekipę fachowców, która wybierze najlepszy sprzęt do przycinania profili. Do bardziej specjalistycznych narzędzi należy zdecydowanie wyrzynarka, pozwalająca na bardzo łatwą obróbkę aluminium. Zdarza się również, że listwy aluminiowe są przycinane z pomocą wiązki laserowej, która oczywiście wymaga założenia okularów ochronnych.

Nietypowe warszawskie muzea – musisz je odwiedzić!

0
Nietypowe warszawskie muzea - musisz je odwiedzić!

Muzea kojarzą się zazwyczaj z miejscami nudnymi, do których chodziliśmy podczas szkolnych wycieczek. Przewodnik opowiadał, a my… No cóż, pewnie wielu z nas po prostu nie słuchało, bardziej interesując się kolegami albo zaplanowanym po wycieczce czasem wolnym. Jednak istnieją takie muzea, do których naprawdę warto zajrzeć. Poznajcie nasze propozycje!

Muzeum Neonów

Neony były szczególnie popularne w okresie komunizmu, kiedy w szarym świecie miały przyciągać wzrok krzykliwymi kolorami. Miasta pełne neonów nie są już tak popularne, ale same neony nie odeszły na zawsze na emeryturę. W Warszawie wciąż można je zobaczyć, zgromadzone razem i wyeksponowane tak, by otrzymały naprawdę wartościowe, drugie życie.

Muzeum Neonów, które zgromadziło ich ponad 200, jest jedynym takim miejscem w Warszawie. Mieści się w Soho Factory, przy ulicy Mińskiej 25. Może warto tam zajrzeć, będąc po drugiej stronie Wisły?

Muzeum Modniarstwa i Naparstków

Naparstki to popularna pamiątka z każdego miejsca na świecie. Maleńkie dzieło sztuki, najczęściej wykonane z porcelany lub metalu, na którym zobrazowano ciekawy napis, obrazek albo widoczek z danego miasta, może być świetnym pomysłem na prezent.

Nic więc dziwnego, że mogą stanowić równie ciekawe eksponaty w muzeum, jak i na domowej półce. I właśnie w celu pokazania ich różnorodności powstała ta placówka, w której zgromadzono srebrne, złote, porcelanowe, zdobione lub proste, a nawet wysadzane kamieniami szlachetnymi naparstki z różnych stron świata. Towarzyszą im także maszyny do szycia i fantazyjne elementy strojów, a wszystko to przy ul. Emilii Gierczak 24.

Muzeum Słoików Świata

Ilu z nas słyszało nieco pejoratywne określenie „Słoiki”, opisujące osoby, które przyjechały do stolicy na przykład na studia, ale nie są poważane przez rodowitych warszawiaków? Aby nieco zmienić negatywne skojarzenia, zachęcamy do odwiedzenia Muzeum Słoików Świata w Muzeum Techniki i Przemysłu, mieszczącym się w Pałacu Kultury i Nauki. Znajdują się tu najbardziej fantazyjne okazy z różnych stron.

Muzuem Nurkowania

Nurkowanie to sport wymagający odpowiedniego przygotowania, skafandra, butli z tlenem i innych specjalistycznych sprzętów. A jak wyglądał ten wymagający sport trochę ponad sto lat temu?

Z naszego punktu widzenia, dość zabawnie. Ogromne, metalowe hełmy, grube rury i zabawne, niekształtne skafandry przypominają wszystko to, co znamy z filmu „20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi”. Czyż nie warto poświęcić chwili, by przypomnieć sobie ten klasyk i jednocześnie obejrzeć z bliska niezwykłe eksponaty? Jeśli i wy uważacie, że warto, zajrzyjcie na ulicę Grzybowską 88. A jeśli chcielibyście poznać inne, ciekawe miejsca w stolicy, niekoniecznie muzealne, zajrzyjcie koniecznie na stronę Kurier Warszawski.

Gadżety reklamowe, z których nie warto rezygnować. 2 propozycje na skuteczną reklamę

0
Gadżety reklamowe, z których nie warto rezygnować. 2 propozycje na skuteczną reklamę

Gadżety reklamowe są nieodłączną częścią prowadzenia własnego biznesu. Wszak bez reklamy nie da się zaistnieć na rynku, a najlepsza jest ta, o której dużo się mówi i która wywiera wpływ na klientów przez długi czas. Pomimo upływu lat, do najbardziej popularnych upominków należą długopisy z nadrukiem i kalendarze.

 1. Długopisy reklamowe
 2. Kalendarze – idealne gadżety reklamowe

Długopisy reklamowe to z pozoru banalny gadżet, który rozdają wszyscy. Tymczasem nie da się przecenić jego wartości, a kiedy połączy się go z estetycznie wykonanym kalendarzem, tworzy się duet idealny, z którego każdy klient będzie zadowolony.

Długopisy reklamowe

Długopisy reklamowe to jedne z pierwszych gadżetów tego typu, na których zaczęto umieszczać firmowe logo. Pojawiły się na polskim rynku już kilkanaście lat temu, a od tego czasu ich oferta znacznie się rozrosła. Obecnie każdy, kto chce zainwestować w te gadżety ma ogromny wybór, począwszy od najzwyklejszych długopisów z prostym znakiem firmowym, aż po markowe długopisy z grawerowanym logo i danymi firmy.

Swoja ogromną popularność długopisy z nadrukiem zawdzięczają głównie bardzo dobremu stosunkowi jakości do ceny oraz ceny do siły przekazu reklamowego. Długopisy to jedne z najtańszych gadżetów reklamowych – mogą kosztować nawet kilkadziesiąt groszy za sztukę, a swoją rolę będą spełniać przez kilka lub kilkanaście miesięcy. Niemal każdy używa długopisu codziennie. Pisząc długopisem z logo firmy, ilekroć klient go używa, tyle razy widzi logo. Z kolei częsta ekspozycja na logo budzi sympatię do marki, utrwala jej obraz w świadomości i sprawia, że kiedy klient potrzebuje kolejny raz usług wykonywanych przez tę firmę, swoje kroki skieruje właśnie do niej. Długopisy reklamowe mają ogromną moc, a przy tym kosztują niewiele, dlatego jeszcze na długo pozostaną w czołówce gadżetów reklamowych.

Kalendarze – idealne gadżety reklamowe

Kalendarze to, obok długopisów z nadrukiem, bardzo popularne gadżety reklamowe. Podobnie jak długopisów, na rynku można znaleźć wiele rodzajów kalendarzy – piramidki, książkowe, kieszonkowe, trójdzielne, dwudzielne, wiszące lub stojące. Kalendarz jest upominkiem niezobowiązującym, a jednocześnie przydatnym i funkcjonalnym, który nie przestał pełnić swojej podstawowej roli nawet w erze smartfonów. Siłą tych gadżetów jest ich nienachalna forma, która pozwala nawiązać kontakt z klientem tak, aby nie narzucać mu swojej oferty. To od klienta zależy, czy będzie używał kalendarza i pozwoli przekazowi reklamowemu trafić do swojej świadomości, czy schowa go głęboko na dnie szuflady.

ZOBACZ TEŻ