Z czego składają się włosy?

0
włosy
fot.: pexels.com

Pomimo, że włosy są istotnym elementem naszego wyglądu już od pierwszych chwil życia, mało kto zastanawia się nad tym, z czego się one składają. Oprócz znajomości ich budowy, warto wiedzieć również, jakie czynniki mają wpływ na ich kondycję oraz wygląd. 

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/co-kryje-wlos/

Włosy odzwierciedlają stan zdrowia

Zazwyczaj wiedzą o tym osoby zajmujące się badaniami nad strukturą włosów. Jak się okazuje, przyglądając się włosom pod mikroskopem, można postawić diagnozę dotyczącą stanu zdrowia.

Przykładowo, jeżeli organizm ma za mało składników odżywczych, to włosy wyglądają na wyraźnie osłabione. Na tej podstawie można także stwierdzić, czy dana osoba nie odżywia się zbyt słabo lub nie cierpi na choroby związane z nieodpowiednim odżywianiem.

Dokładna analiza włosa pozwala również określić, czy ich właściciel lub właścicielka nie cierpią na inne schorzenia. Warto się bowiem przed nimi zabezpieczyć na zapas, gdyż wraz ze spadkiem kondycji zdrowotnej, spada także zawartość aminokwasów z których zbudowane są włosy. Ich utrata może nieść za sobą negatywne skutki, jeżeli chodzi o stan i wygląd włosów.

Fazy wzrostu włosów

Włosy rosną i wykształcają się w określonych cyklach. W tym czasie, są poddawane licznym przemianom. Kolejność cyklu jest niezmienna i w podobny sposób przebiega u każdego człowieka. Mieszki włosowe przechodzą: aktywny wzrost włosów (trwający od 2 do maksymalnie 6 lat), fazę inwolucji (od 2 do 4 tygodni) oraz fazę spoczynku (związaną z obumieraniem, a następnie wypadaniem włosów).

Należy pamiętać, że to, z jaką intensywnością każdy człowiek przechodzi poszczególne fazy, jest uzależnione m.in. od wieku, płci, cech dziedzicznych, a także stanu zdrowia. Nie można zapomnieć również o wpływie takich czynników jak poziom hormonów, prowadzona dieta i styl życia oraz przyjmowane leki.

Jak się okazuje, włosy skrywają w swojej budowie wiele ciekawostek. Co ważne – pozwalają pozyskać także informacje na temat swojego właściciela. Właśnie dlatego tak ważne jest, dbanie o nie i utrzymywanie ich w zdrowiu oraz dobrej kondycji.

Przeczytaj też: http://www.chreduta.pl/czy-siarka-jest-dobra-dla-wlosow/

Jak wybrać deskę do prasowania

0
prasowanie
fot. pixabay.com

Wybór deski do prasowania zazwyczaj traktujemy z przymróżeniem oka. W końcu to tylko deska. Coż mona od niej od niej wymagać więcej niż powierzchni do prasowania? Tymczasem okazuje się, że jest kilka aspektów, które będą miały decydujące znaczenie dla wygody jej późniejszego użytkowania. 

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/5-zalet-porzadnej-deski-do-prasowania/

Choć prasowanie dla niektórych bywa czasami odprężająca czynnością, to jednak na ogół jest to dla nas dość przykry obowiązek, zwłaszcza wtedy, gdy do prasowania masz stertę prania. Warto więc poświęcić chwile na wybór odpowiedniej deski, aby nie utrudniać sobie bardziej tego zadania. 

Stabilna konstrukcja

Stabilna konstrukcja to zdecydowanie najważniejszy aspekt deski do prasowania. Lekkie i cienkie aluminiowe nóżki, w które wyposażono większość modeli są na ogół mało stabilne. Ich zaletą jest to, że łatwo taka deskę przenieść, jednak z drugiej strony jest chybotliwa i nietrudno o wypadek, zwłaszcza jeśli masz w domu maluchy bądź zwierzaki, które ciągle się kręcą pod nogami. Cięższe deski stoją pewniej, trudno też je przewrócić czy przeważyć. Nie kołyszą się też podczas prasowania, które czasami bywa bardziej dynamiczne. Kluczem do sukcesu jest jednak nie sama waga deski, ale jej dobre wyważenie, a także odpowiednie zabezpieczenie stojaka przed ślizganiem w postaci podgumowania lub gumowych nakładek. 

Odpowiednie wymiary

Druga kluczowa rzecz to odpowiednie wymiary, a więc możliwość dopasowania wysokości deski do wzrostu osoby, która będzie z niej korzystać. Dobra deska do pracowania powinna mieć co najmniej kilkustopniowa regulację wysokości. Zła pozycja deski będzie skutkowała bólem kręgosłupa czy szyi. 

Poza wysokością ważny jest także sam rozmiar przestrzeni do prasowania. Jeśli będzie zbyt wąska, będziemy musieli kilkukrotnie przesuwać koszulkę czy inne ubranie, aby wyprasować je ze wszystkich stron. Przy większej ilości rzeczy jest to dość uciążliwe. Sprawdźmy też czy deska jest odpowiednio twarda. Wygodnym rozwiązaniem jest również specjalna stójka na żelazko.

Przeczytaj też: http://www.witalnamama.pl/naturalne-spalacze-tluszczu/

Jak pozbyć się gryzoni z domu?

0
kuna

Jeśli zalęgł się wam w domu gryzoń jak np. szczur czy mysz wiecie na pewno, jaki to uciążliwy problem. Trutka, często nie zadziała, klatka czy. łapka może okazać się zbyt „głupim” narzędziem, które gryzoń bez problemu może przechytrzyć. Jak więc pozbyć się gryzoni z domu?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-wypedzic-gryzonie-z-domu/

Zacznij zwalczać problem zanim się pojawi

Bardzo ważna jest profilaktyka. Zabezpieczenie się przed wystąpienie problemu może uchronić nas przed nim. Nie zostawiajcie w domu jak i na ogrodzie resztek jedzenia. Wszelakie pozostałości po posiłku powinny zostać jak najszybciej wyniesione do lodówki lub kosza. Dobre są również specjalne worki na żywność, które są biodegradowalne oraz przyjazne dla środowiska.

Jak rozpoznać obecność szkodników w domu?

Niestety nawet jeśli będziecie starali się bardzo uważać, to i tak gryzonie takie jak szczur, mysz czy kuna mogą wkraść się do waszego domu bez problemu. Z takimi problemami mamy najczęściej problemy jesienią, kiedy temperatura na zewnątrz spada, a same zwierzęta chcą szukać cieplejszego miejsca, w którym mogą się schronić. 

Gryzoń w domu nie jest tylko i wyłącznie irytującą sytuacją, ale również niebezpieczną. Zwierzęta te przenoszą szereg różnych chorób, które mogą być zagrożeniem dla wszystkich mieszkańców domu, zarówno dla ludzi, jak i dla waszych pupili. 

Jak pozbyć się gryzoni z domu?

Teraz gdy wiecie już, skąd biorą się gryzonie w waszym domu, czego tam szukają, w jaki sposób wchodzą do środka, pora dowiedzieć się jak je z tego domu wypędzić. W przypadku kun sprawa jest jednak dużo bardziej skomplikowana. Wszelakie odstraszacze sprawdzają się,  jednak nie są one skuteczne, kiedy problem już występuje.

Mówi się, ze pasta do zębów, włosy w rajstopie czy sierść od psa zadziała. Czy jest to jednak prawda? Zapewnie nie przekonamy się puki sami tego nie spróbujemy. Warto jest próbować, jednak wypędzenie kuny z domu często będzie graniczyło z cudem. Dlaczego? Zwierzęta te są pod ochroną, co oznacza, że nie możecie w żaden sposób ich otruć. Warto jest np. spróbować zakupić klatkę, w którą  można by było taką kunę złapać, a następnie wywieźć z dala od naszego domu oraz innych domów np. do lasu.

Zobacz też: http://dominikum.pl/czego-nie-powinno-sie-trzymac-w-lazience/

Jakie drzwi wybrać?

0
drzwi
fot: pixabay.com

Zakup nowych drzwi to duże wyzwanie szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę mnogość propozycji do wyboru.  Zaczynając swoje poszukiwania w gąszczu ofert warto określić jakiego typu drzwi potrzebujemy. Czy chcemy np. wymienić drzwi wewnętrzne do poszczególnych pokojów lub też łazienki, czy też szukamy solidnych drzwi wejściowych.

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/zakup-drzwi/

Jeżeli skupiamy swoją uwagę na tych ostatnich warto określić budżet jakim będziemy dysponować jako, że drzwi wejściowe to zazwyczaj spory wydatek rzędu kilku a nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Bezpieczeństwo

Któż jednak z nas w obecnych czasach chce oszczędzać na bezpieczeństwie swoim jak i swoich bliskich. Oferta drzwi wejściowych, antywłamaniowych jest ogromna i zależy ona przede wszystkim ord rodzaju materiału z jakiego drzwi powstały a kończąc na ilości zamków w poszczególnych partiach drzwi. Droższe będą oczywiście te modele, które bazują na materiałach naturalnych, typu lite drewno. Warto też zwrócić uwagę  na obecność w wybranym modelu, co najmniej dwóch niezależnych zamków, tj. zamek tak zwany głównych środkowy i zamek numer dwa, tak zwany wspomagający. Zamki te mają szczególne znaczenie w przypadku kradzieży. Jeżeli nawet złodziej sforsuje z powodzeniem jeden zamek będzie miał do przejścia kolejną zaporę, która to może okazać się zbyt trudna i może zniechęcić złodzieja to dalszych działań. 

Jeżeli szukamy drzwi wewnętrznych do poszczególnych pomieszczeń, oferta będzie równie duża jednak  ceny stanie się bardziej atrakcyjna. 

Ceny

O ile w przypadku  drzwi wejściowych mowa była o kilku nawet kilkunastu tysiącach złotych o tyle dla drzwi wewnętrznych możemy dokonać zakupu za ok kilkaset złotych. I tutaj  również znajdziemy sporą ofertę modeli, rozmiarów, materiałów.  Możemy wybierać pośród drzwi przesuwnych, drzwi harmonikach  oraz tradycyjnych drzwi otwieranych na prawą lub lewą stronę, do środa i na zewnątrz.

Jeżeli już ustalimy konkretnie nasze potrzeby odnośnie zakupu drzwi,  warto skonsultować się  ze specjalną  lub też ekspertem  w autoryzowany punkcie sprzedaży.

Przeczytaj też: http://www.chreduta.pl/ksiegowosc-zewnetrzna-czy-warto-z-niej-korzystac/

Jak wrócić do formy po wieczorze kawalerskim?

0
Jak wrócić do formy po wieczorze kawalerskim

Wieczór kawalerski – w zdecydowanej większości przypadków – zdarza się tylko raz w życiu. Nic więc dziwnego, że zazwyczaj świętuje się go z przytupem… Poranek po takiej imprezie może być jednak naprawdę trudny do przetrwania. Jak szybko pozbyć się kaca po wieczorze kawalerskim? Czy istnieją sposoby na kaca, które można zastosować jeszcze przed wyruszeniem na podbój barów i klubów? Oto garść przydatnych informacji!

Jakie ubrania nosić, by ukryć szerokie biodra?

0
szerokie biodra - jak je optycznie zmniejszyć?

Szerokie biodra są bardzo kobiece, zazwyczaj stają się marzeniem kobiet o chłopięcej figurze, z kolei znienawidzone zostały przez Panie posiadające dodatkowe kilogramy. Aby jakoś temu zaradzić, istnieje pewna metoda. Wystarczy dobrać odpowiednie stylizacje, wtedy nasza figura stanie się bardziej proporcjonalna. Jej mankamenty zostaną ukryte, a atuty wyeksponowane. Jakie ubrania w takim razie wybierać?

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jak-ukryc-szerokie-biodra/

Jak zmniejszyć wizualnie obwód bioder?

Szerokie biodra są zazwyczaj cechą charakterystyczną dla kobiet, które posiadają figurę w kształcie gruszki. Wtedy obfite są nie tylko biodra, ale też uda. Z kolei góra jest dość smukła, przez co cała sylwetka jest nieproporcjonalna. Jak zatem sprawdzić, by szerokie biodra zaczęły współgrać z resztą sylwetki? Czy taki efekt jest w ogóle możliwy? Oczywiście! Należy tylko stworzyć zestaw ubrań, który zneutralizuje zaburzone proporcje figury, a jednocześnie ją wyszczupli. O czym jeszcze należy pamiętać? Panie, których sylwetka przypomina gruszkę powinny unikać strojów w za dużym rozmiarze. Rozmiar powinien być dobrany do figury. Nie może być ani za mały, ani za duży.

Jaki fason ubrań wybrać, w przypadku szerokich bioder?

Kobieca figura w kształcie gruszki, powinna unikać kreacji podkreślających szerokie biodra. Czyli jakich? Takich, które posiadają dodatkowe ozdoby w okolicy bioder, w formie kieszeni, pasków, czy haftów. Podstawowym elementem garderoby powinny stać się sukienki, ale rozkloszowane. Obecnie na rynku jest duża różnorodność sukienek, ale figura gruszka jest wymagająca. Dlatego należy zastosować się do sprawdzonych rad i wybrać taki model, który będzie dodatkowo podkreślał talię. Wtedy nasza stylizacja będzie bardziej kobieca. Spódnice też są dozwolone, ale wyłącznie w kształcie litery A. Co do kolorystyki, najlepszym wyborem będą ubrania utrzymane w ciemnych barwach, jeżeli chodzi o print. To należy unikać wzorów, lepsze są wersje gładkie.

Unikać należy również modeli, które składają się z kilku warstw. Takie dodatki skutecznie poszerzają sylwetkę. Dozwolone za to jest noszenie, ubrań które posiadają plisowania. Taka struktura skutecznie wyszczupli sylwetkę, a do tego jest niezwykle modna już od kilku sezonów.

Oprócz sukienek dozwolone są również spodnie. Jednak podczas ich wyboru, należy również kierować się pewnymi zasadami. Po pierwsze ważna jest tkanina, najlepszym wyborem są spodnie z lejącego materiału, lekko rozszerzane. Wtedy są w stanie skutecznie ukryć niedoskonałości sylwetki w dolnej partii. Kolejna propozycja to spodnie z obniżonym stanem i również rozszerzanymi nogawkami. Taki fason skutecznie wyszczupli figurę.

Zobacz też: http://www.chreduta.pl/rozmowa-kwalifikacyjna-jaki-stroj-na-nia-wybrac/

Stacja lutownicza dla amatorów

0
Stacja lutownicza

Lutowanie to naprawdę mało skomplikowana czynność, z którą powinni poradzić sobie wszyscy amatorzy. Oczywiście doprowadzenie tej sztuki wymaga czasu, ponieważ im więcej będziemy wykonywać połączeń, tym lepiej będą one wyglądać, a ich wytrzymałość będzie lepsza. Chociaż lutowanie jest obecnie zmechanizowane na taśmach produkcyjnych, bez wątpienia nie wolno bagatelizować tej umiejętności. Dlaczego? Ponieważ ewentualna naprawa lub zajęcie konstrukcje, które będzie wymagać stworzenia technologicznych projektów, może tego wymagać.

Pierwszym etapem rozpoczynającym naukę lutowania, jest odpowiedź, jaki asortyment będzie nam potrzebny. Oczywiście niewielkie i delikatne lutownice są najczęściej wybierane przez amatorów ze względu na niskie ceny i możliwość pracy z niewielkimi komponentami, lecz stacja lutownicza gwarantuje o wiele wyższy komfort pracy. Jaki zatem model wybrać, jeśli w dalszym ciągu nie posiadasz doświadczenia i umiejętności?

Stacja lutownicza – czy najtańsze to najgorsze?

Czy cena ma znaczenie? Oczywiście w większości przypadków może okazać się, że droższy model sprawdzi się lepiej w konkretnych przypadkach, lecz należy pamiętać o tym, że stacja lutownicza to stosunkowo proste urządzenie. Im tańszy model, tym prawdopodobnie posiada on po prostu mniej funkcji i możliwości ustawień. Oczywiście warto zawsze wybierać sprawdzone konstrukcje od najlepszych producentów, ponieważ takie urządzenia będą dysponować niezbędnymi certyfikatami potwierdzającymi jakość wykorzystanych materiałów itp. Pamiętaj, że nawet jeśli znajdziesz tańszy zamiennik, który będzie identycznie wyglądać, istnieje duże ryzyko, że został on wykonany w gorszy sposób lub z niższej jakości tworzyw.

Jak z nią pracować?

To proste. Stacja lutownicza w wersji podstawowej nie różni się niczym od klasycznej lutownicy, z wyjątkiem tego, że mamy gdzie ją bezpiecznie nagrzać, odłożyć i wyregulować. Używamy jej dokładnie tak samo, jak tradycyjnych urządzeń, więc nawet jeśli do tej pory nie masz doświadczenia z lutowaniem, nie musisz obawiać się zakupów. Bardziej rozbudowane konstrukcje pozwalają także na regulację temperatury itp. Na takie rozwiązania jeszcze przyjdzie pora!

Pamiętaj jednak, że z czasem będziesz potrzebować droższego modelu, który udostępni możliwość regulacji parametrów. Nie traktuj tego jednak jako wydatek, tylko inwestycję, ponieważ w ten sposób zyskasz profesjonalne narzędzie, które posiada ogromne możliwości eksploatacji. Na pewno zakup szybko się zwróci, nawet przy realizacji projektów dla samego siebie.

Pomysły na prezenty świąteczne dla mamy

0
prezenty dla mamy

Dla wielu osób święta to czas, kiedy możemy sprawić swoim bliskim wspaniały prezent. Nie chodzi tu o drogi gadżet, chodzi tu o upominek, który sprawi, że w zamian dostaniemy najpiękniejszy prezent – uśmiech. Co kupić bliskiej osobie? Na pewno nie to co w ubiegłym roku. Powielenie prezentu, to niezbyt dobra opcja, ponieważ jak sama nazwa wskazuje, prezent to niespodzianka. 

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/prezent-dla-mamy-na-swieta/

Wyjątkowy prezent dla wyjątkowej kobiety

Wręczanie prezentów to bez wątpienia jedno z najlepszych uczuć. Jeszcze lepiej, gdy prezent wręczamy osobie tak wyjątkowej jak nasza mama. Co natomiast z prezentem? Na co postawić? Najlepiej będziesz wiedział to sam, ponieważ kto ma znać lepiej Twoją rodzinę jak nie Ty sam? Wystarczy tylko odrobinę się zastanowić lub zaczerpnąć inspirację… 

Jaki prezent wybrać? 

Najlepiej jeśli będzie to upominek, który wywoła uśmiech, doprowadzi do łez, a przede wszystkim zostawi pozytywne wspomnienia na długie lata. Najważniejsze dla każdego rodzica, z pewnością nie będzie to co dostanie, a to w jaki sposób to dostanie. Chodzi tu o miły gest czy samą pamięć.

Wprowadź element zaskoczenia

Święta są tylko raz w roku. Nie szukaj prezentu na przymus, nie kieruj się opiniami innych. W ten sposób możesz uzyskać efekt odwrotny do pożądanego i wręcz przesadnie potratować symboliczny gest. Z pewnością jest taka rzecz, o której Twoja mama marzy już od dawna.  W ten świąteczny czas, masz okazje spełnić jej marzenie.

Trzy propozycje na prezent dla mamy:

  • Koncert jazzowy, spektakl w teatrze, wykwintna kolacja w restauracji. To cudowne prezenty, a co dopiero wspomnienia z nich. Zadbaj o to, aby Twoja mama poczuła się doceniona, spędź z nią wolny czas i pokaż, że jest dla Ciebie wyjątkowa. Niematerialny prezent z pewnością zostanie na długo w sercu mamy.
  • Najlepsze prezenty to te od serca, czyli takie wykonane samodzielnie. Twoja mam z pewnością ucieszy się z prezentu wykonanego własnoręcznie. W internecie znajdziesz wiele propozycji prezentów DIY, czyli prezentów ,,zrób to sam’’. Od świeczek, breloczków, kartek, po piękną biżuterię wykonaną własnoręcznie. 
  • Kto jak nie Twoja mama zasługuje na relaks po całym roku ciężkiej pracy? Voucher do SPA, na masaż czy pielęgnacyjny zabieg kosmetyczny sprawią, że Twoja mama poczuje się nie tylko piękna, ale także poczuje, że jej ciało odmłodniało. 

Nie zapominajmy, że pięknym prezentem szczególnie dla rodziców są słowa:  „Dziękuję, że jesteś” i „Kocham Cię”. Jest to niezwykle ważne niestety często o tym zapominamy. 

Profesjonalna pielęgnacja w zasięgu ręki

0
szampon

Każda osoba, a zwłaszcza kobiety marzą o pięknych i zdrowych włosach. Te długie od zawsze były atrybutem kobiecości, natomiast krótkie fryzury są zmysłowe, a zarazem eleganckie. Jak jednak o nie dbać? Jakie rozwiązania pojawiły się na rynku kosmetycznym i gdzie zakupić takie nowości? Każdego, kto marzy o włosach pełnych blasku z pewnością zainteresuje ten artykuł.

Na zakupy do salonu fryzjerskiego?

Dawniej z profesjonalnych kosmetyków mogli korzystać jedynie fryzjerzy. Jak wiadomo mają oni dostęp do bardzo skutecznych w działaniu preparatów do tworzenia przeróżnych fryzur. Włosy po umyciu w salonie fryzjerskim są wyraźnie bardziej błyszczące i miękkie. A gdyby również taki efekt można było osiągnąć również w domu? Nic prostszego! Obecnie niemal w każdym salonie kosmetycznym możemy kupić produkty, które używa dany fryzjer. Jeśli spodoba nam się więc produkt, który stosuje nasz fryzjer to możemy go u niego nabyć. Należy jednak pamiętać, że w dobie internetu wszystkie interesujące nas produkty możemy zakupić bez wychodzenia z domu w sklepie online.

Przede wszystkim pielęgnacja

Obecna moda propoaguje swobodna fryzurę ”uczesaną wiatrem”, która wygląda bardzo naturalnie. Kosmetyków do stylizacji używa się więc bardzo niewiele w myśl zasady, że “mniej znaczy więcej’’. Zgodnie z tym przesłaniem dużą popularnością cieszą się obecnie szampony, odżywki i maski do włosów. Odpowiednio dobrane do rodzaju włosów kondycjonują je i przygotowują do dalszych zabiegów. Profesjonalne szampony, odżywki, czy maski mają dużo mocniejsze działanie, niż podobne produkty dostępne w drogeriach. Profesjonalne kosmetyki to również idealne dopasowanie specyfiku do typu włosów, a tym samym większa gwarancja  skuteczności działania. Jest tak dlatego, że wyróżniają się one bardzo dużą różnorodnością – od takich, które przeznaczone są do włosów suchych, poprzez przetłuszczające się, aż do takich, które potrzebują objętości. Przykładem takich kosmetyków może być odżywka i szampon Artego.

Relaksująca kuracja

Wspomniane we wcześniejszym artykule preparaty do włosów to spełnienie marzeń wielu kobiet o pięknych włosach. Profesjonalne kosmetyki to bowiem specjalnie dobrane składniki, których skuteczność potwierdzi każdy, kto zdecydował się na taki zakup. Takie szampony nie tylko myją włosy, ale również i skórę głowy, ale również leczą ją. Oprócz dostarczenia niezbędnych składników odżywczych, nałożenie na włosy pachnącego kosmetyku o przyjemnej konsystencji, to również chwila błogiego relaksu, który może być największa przyjemnośćią w i miłym uwieńczeniem całego dnia.

Jakość w niskiej cenie

Może się wydawać, że skoro kosmetyki profesjonalne są tak skuteczne w działaniu, to są bardzo drogimi produktami. Nie jest to jednak prawda. Po przeliczeniu okazuje się, że za 1 litr profesjonalnej odżywki zapłacimy tyle samo, co za 1 litr popularnej odżywki dostępnej w każdej drogerii. Warto jednak podkreślić, że profesjonalne kosmetyki są bardzo gęste więc z pewnością są bardziej wydajne, niż produkty w sklepach.

Turban, chusta – Modowa transformacja…i nie tylko!

0
turban

Wiele osób uważa, że nabycie turbanu to idealny sposób na całkowitą zmianę swojego stylu, ukrycie ewentualnych niedoskonałości spowodowanych przerzedzaniem się lub nadmiernym wypadaniem włosów, jak tez skuteczna metoda znacznej poprawy własnego samopoczucia i samooceny. Jest to jak najbardziej prawdą, jednakże czujemy się w obowiązku poinformować wszystkich naszych obecnych jak i potencjalnych klientów, że rzeczone nakrycie głowy pełni nie tylko funkcję estetyczną!

Może ono także być z powodzeniem wykorzystywane podczas wszelkiej maści wycieczek oraz innych form spędzania wolnego czasu celem ochrony zarówno skóry głowy jak i włosów przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych. Powiedzmy bowiem, że podczas podróży rowerem niespodziewanie niebo przykryją ciemne chmury, z których po chwili zacznie padać ulewny deszcz lub też w połowie pieszej wyprawy w nieznane zerwie się porywisty wiatr. Co wtedy zrobić? Czapka albo kapelusz okazać się mogą wysoce niepraktyczne, a dodatkowo istnieje ryzyko, że mocniejszy podmuch zerwie je nam z głowy. O wiele lepiej sprawdzi się więc odpowiednio dopasowany do kształtu głowy chusta, który nie tylko nie będzie powodował dyskomfortu, ale także zapewni nieocenioną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Jeżeli chcielibyśmy, aby produkt taki służył nam przez długie miesiące lub nawet lata, towarzysząc nas w coraz to nowych wyprawach i podróżach, powinniśmy zdecydować się na wyrób powstający z materiałów naturalnych legitymujących się nie tylko wysoką jakością, ale i ponadprzeciętną wytrzymałością.

Z przyjemnością informujemy, że chusty oraz turbany takie nabyć można w naszym sklepie – czy to składając zamówienie drogą elektroniczną, czy też odwiedzając jeden z naszych salonów stacjonarnych celem dokonania stosownych przymiarek. Nasze progi stoją dla Państwa otworem, a zatrudnieni przez naszą firmę eksperci z przyjemnością rozwieją wszelkie Państwa wątpliwości oraz podpowiedzą produkty, które idealnie wpiszą się w Państwa oczekiwania.  Serdecznie zapraszamy do kontaktu! https://www.turbany.pl/contact

ZOBACZ TEŻ